Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van itt olyan aki hosszú...

Van itt olyan aki hosszú távon hónapokon éveken keresztül keveset 5-6 órákat aludt?

Figyelt kérdés

Bármi egészségügyi problémád született belőle? Sajnos jelenlegi életmódomban nem tudok ennél többet aludni. 5.30 kor kelek, kajálok elkészülök munkába megyek, este 6 kor haza érek munkából, eszek elmegyek edzeni sokszor akár este 10 ig is elhúzódhat, aztán még sokszor ezután esek neki a főzésnek és nem ritkán éjfélig eltart. Hétvégén persze 8-9 órát alszok, van mikor nem edzek, de olyankor is elmegy az időm legalább este 11 ig.


Aztán kicsit aggódok miatta hogy hosszú távon nem akarom szétbarmolni magam.



2018. jún. 5. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Van, hogy anyukám is ennyit alszik csak, ha később kerül ágyba, ő 4:30-kor kel. Persze, ő nem megy el este edzeni. Ha csak hetente egyszer-kétszer edzel, az még talán belefér, de hosszú távon napokon keresztül ezt csinálni nem igazán egészséges. Az is számít, hogy kipihentnek érzed-e magad ennyi alvással. Ha igen, akkor nincs nagy gond.
2018. jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz tőle, neked kell tudnod, hogy bírod e ezt az életvitelt. A napi 8 óra alvásszükséglet eleve marhaság. Az ideális az átlagosan 6 óra, de egyénfüggő is, attól is függ, hogy az alvással töltött órák mennyire hatékonyak. Ha csendes környezetben tudsz aludni, akkor lehet 5 óra alatt jobban kialszod magad, mint ha 10 órát alszol úgy, hogy egy túlbuzgó asztalos a szomszédod.

De sok más tényező is szerepet játszik, de alapból a napi 5-6 óra alvás az nem gáz, neked kell érezni hogy bírod e vagy sem.

2018. jún. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
Gimis koromban napi 5 órát aludtam iskolaidőben, egyetem alatt pedig nem aludtam minden nap mert éjszaka dolgoztam. Volt több olyan is egy héten hogy óráról melóba mentem, melóból meg vissza órára. Én azt vettem ézre, hogy sokkal többet ettem mint most, többet fáztam és néha amikor már 50 órát voltam ébren, haluztam is.
2018. jún. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazság szerint ha hétvégén alszok 8-9 órát én attól mosott szarként kelek fel. Ha alszok 6-7 órát munka időben akkor tök korrektül vagyok. A néha 4 óra alvás húzós de az nagyon ritka.
2018. jún. 5. 12:22
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy páratlan órát kell aludnom. Az 5, 7, 9 okés de a 6 és nyolc az mosott xar effektus.
2018. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyit edzeni, az ebéd is megoldható másképp, reggelit is lehet enni útközben vagy melóhelyen. Kevés az a 6 óra, egyáltalán nem ideális.
2018. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Edzés mellé muszáj fehérje dús kaja, és a tipikus szendvics és társai ki vannak lőve nem eszek liszt alapú kajákat. Szóval ezért kell főzni, nem elég csak bekapnom valamit kell az egyedi étrend.
2018. jún. 6. 07:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Az edzés is sokkal hatékonyabb lenne, ha kialudnád magad.
2018. jún. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!