Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha rosszul van az ember miert...

Ha rosszul van az ember miert mindig vizet adnak neki? Ver suruseg vercukor miatt? Sokszor ha valaki rosszul van mindig mondjuk egy pohar vizet adnak neki

Figyelt kérdés
2018. aug. 3. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztos, valamint dehidratáltságtól is lehet rosszul.
2018. aug. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szőlőcukrot is szoktak adni.
2018. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet cukorbeteg is, akkor meg plusz cukrot adni eléggé veszélyes.
2018. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolod, pálinka jobb lenne?
2018. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet, hogy a pálesz jobb, végül is még senki sem próbálta ki.
2018. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert használni nem használ, de legalább nem is árt. Nyilvánvalóan nem fog 10 mp alatt felszívódni.

Csak hát csap az általában van a környéken, aztán akkor máris jöhet egy ilyen kis látszatintézkedés.

2018. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Na amúgy nem így van ez, a kérdés sem jó, egyáltalán nem a víz a megoldás.
2018. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Cáfolnám az eddigi válaszokat.

Személyesen éltem át tavaly, hogy mit jelent a víz. Elestem a járdán egy mélyedés miatt, később kiderült, hogy részleges bokaszalag-szakadásom lett.

De ott, a földön ülve ezt persze még nem tudtam, csak azt, hogy iszonyúan fáj, konkrétan percekig csak üvölteni meg sírni bírtam. (Régebben a másik bokám szakadt, az is fájt valamelyest, de simán sétáltam még vele két óra hosszat, szóval se sírás, se ordítás; fogalmam sincs, hogy mitől függenek ezek a dolgok.)

Szóval fájtam rettenetesen, és ráadásul szédültem is. Nem úgy, mint egy normális szédülés, tehát mintha forogna a világ. Hanem úgy éreztem, mintha rám akarna dőlni minden körülöttem, a fák, a házak - mintha összedőlne a világ...

Az esetek 99%-ában van nálam üdítő/tea/ásványvíz, mikor elmegyek otthonról. És ez volt a szerencsém, mert még ebben az állapotban is éreztem, hogy inni kell. És utána rövid időn belül jobban is lettem. Akkor értettem meg, hogy amit addig csak könyvekben olvastam, filmekben láttam, tehát hogy rosszul lévő embernek vizet adnak, az tényleg használ.


Persze nem minden esetben, gondolom, hanem attól függ, hogy mi okozza a rosszullétet. Túlhevülésnél például evidens, hogy jót tesz a víz. De mint látható, más esetekben is. Később egy mentős elmondta egyébként a kétféle szédülés nevét vagy hogy mi okozza, csak már nem emlékszem sajnos.

2018. aug. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez kb. olyan, mint a kalcium a csípésre, hogy adunk neki, abból baj nem lehet.
2018. aug. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!