Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális, hogy masszázs és...

Normális, hogy masszázs és gyógytorna után ennyire és ilyen sokáig fáj a derekam, lábam (isiász)?

Figyelt kérdés

6 hónapja szenvedek az isiásztól. Semmire nem múlik el! Most diplomás gyógytornászhoz járok, kedden volt az első teljes órás kezelés (masszázs, utána nyújtó gyakorlatok, négykézláb, stb). Ma vasárnap van, azóta is rohadtul fáj, az első 3 napot Cataflammal éltem túl. Most már ott is feszül, ahol eddig nem volt baj. A talpam is végig húzódik. Állni 10 percet, ha bírok, összeszorított fogakkal, utána 30 percet kell feküdjek az ágyban, hogy újra elviselhető legyen.


Lesz ez jobb, érdemes tovább folytatni a kezelést, vagy mi legyen?

Annyira tanácstalan vagyok, azt sem tudom, mit csináljak, mi árt, mi használ....


Köszönöm

21L



2018. aug. 5. 08:09
 1/2 anonim válasza:

Szia! A gyógytornász mielőtt elkezdte a tornát, megvizsgált? Megnézte a mozgásaid, átbeszéltétek, hogy mire fáj jobban, mire jobb stb.? Amennyiben nem, keress egy másik gyógytornászt. Gyógytornászok között is vannak ügyesebbek és kevésbé ügyesek, csak azután lehet megfelelően kezelni valakit, miután felállította a megfelelő fizioterápiás diagnózist. Hogyha ezek mind megvoltak, akkor bízz a gyógytornászodban, tudja a dolgát, viszont sajnos a tornának nem egyből van eredménye, hanem kell hozzá pár hét. Ezért is adják fel sokan az elején, és könyvelik el, hogy nem volt semmi haszna. Azért ekkora fájdalom nem szokott jelentkezni a kezelés után, jelezd mindenképp a gyógytornászodnak, hogy ha kell tudjon változtatni kicsit a gyakorlatokon. Remélem azt is elmondta a gyógytornász, hogy nem elegendő annyi torna, amennyit a kezelésen kapsz, hanem otthon is kell csinálni, a legoptimálisabb, ha minden nap. Amennyiben jó gyógytornászod van, biztosan kaptál házifeladatot is. A gyógytornászodnak abban is tudnia kell neked segíteni, hogy elmondja mit csinálj, és mit ne csinálj, nyugodtan kérdezd meg tőle. Hogyha ezek a feltételek teljesültek, akkor érdemes tovább folytatnod a kezelést, ha nem, akkor keress egy jobb szakembert.


Ezen kívül, ha nagyon korlátoz a hétköznapi feladataid elvégzésében a fájdalmad, akkor azt tudom neked ajánlani, hogy keress fel egy FDM (Fascia Disztorziós Modell) terapeutát is a gyógytorna mellett. Az FDM egy remek kezelési módszer a fájdalom csillapítására, így a csökkent, vagy teljesen megszűnt fájdalom mellett sokkal könnyebb lesz a mozgás és a gyógytorna is.


És ne aggódj, a megfelelő kezeléssel szinte biztosan el fog múlni a fájdalmad. Én is gyógytornász vagyok, sok ilyen páciensem volt már, és olyan még nem volt, akinek ne lett volna jobb az állapota. Kitartást neked!

2018. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Most nem tudom, hogy következő alkalommal is menjek-e hozzá, mert még mindig nagyon fáj, bár már jobb egy fokkal, de tegnap este kellett még a Cataflam megint.


Igen, a kezelés előtt volt egy fél órás állapotfelmérés, megnézte az eddigi leleteket, megvizsgálta a derekamat, áttapogatta, hajolgattam, stb, mri képeket megnézte, kikérdezett.


Életmódbeli tanácsokat nem sokat kaptam, hogy milyen apró trükkök léteznek a mindennapokban, hogy ne fájjon, és hogy csak jót tegyek a gerincemnek. Pedig nagyon jó lenne...


Igen, mondta, hogy itthon is tornázzak, de őszintén, én azóta csak fekszek, mint a lajhár, annyira fáj, örülök, ha csak pisilni kell felkelnem. Persze ez nem jó, mert egy pár nap, és újból kezelés, és akkor az az átnyomkodás megint olyan lesz a testemnek, mint a derült égből villámcsapás, ennyi tunyaság után...

2018. aug. 7. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!