Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen tevékenységek okoznak...

Milyen tevékenységek okoznak endorfin, szerotonin és dopamintermelődést az agyban? Ezek boldogsághormonok, mely tevékenységek, dolgok okoznak ilyen hormontermelődést? Be lehet ezeket valahogy vinni a szervezetbe?

Figyelt kérdés

Ezekről tudok:

alkohol, különböző kábítószerek

szerelem, szex

kaja, étkezés, finom ízek


Mik okoznak még szerotonintermelődést?

Ha jól tudom a sport is.


Depressziós vagyok, vagyis nagyon szar a kedvem sokszor... mostanság egyre többször nyúltam alkohol felé.


Nincs élettársam, sem pasim... így a szex nekem kiesik, szerelem (odabújni valakihez, simogatás, közös élmények, programok, mozizás, ilyesmi) nekem kiesik...


Füvezni, kábítószerezni értelemszerűen nincs az életemben... de az alkohol az kezd zavarni.

Diétán vagyok, így a finom ételek is kiesnek.. vagyis igyekszem finoman, de diétásan megcsinálni a kajáim, de mégse egy négysajtos pizzát eszem...


Szóval marad:

sport


Van valami mesterséges módja, amivel szerotonint lehetne bevinni a szervezetbe?

Ami nem alkohol vagy kábítószer, vagy kaja...


A sport által (futás, pl) ha jól tudom termelődik endorfin és szerotonin. Tudtok még nekem ilyen tevékenységeket mondani?


24/l



2018. okt. 8. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A sport tényleg jó, nekem a tánc is szokott segíteni, boldognak érzem magam utána, persze, csak ha szereted csinálni.
2018. okt. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyakorolj zen meditációt ~ és ha szerencséd van mellékhatásként idővel megkaphatod ezeket a dolgokat is. Habár úgy érdemes csak nekiállni hogy ne csak a saját boldogságod legyen előtérbe helyezve.
2018. okt. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj allatmenhelyre. Ott simogathatsz kutyakat.

Esetleg legyel ideiglenes kutyagazdi. De olelheto kutyat valassz. Vmelyik nem turi az olelest!!!


Kocogas mehet a kutyaval.

2022. febr. 9. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
járj emberek közé, csoportokba olyan témában, ami kedves Neked!
2022. dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!