Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vizeletvizsgálatra miben kell...

Vizeletvizsgálatra miben kell vinni a vizeletet?

Figyelt kérdés

Ma voltam a háziorvosnál. Elküldött vér és vizeletvizsgálatra. Mondta, hogy majd adni fog egy olyan kis edényt amibe bele kell pisilni, de elfelejtette (mondjuk én is) és nem adott...

Olyat lehet, hogy én itthon reggel amit pisilek azt egy kis lezárható üvegben beviszem? Vagy ha érintkezik egy kis üveggel, akkor már nem lesz megfelelő a minta?


(Csak mert gondot okoz, hogy ott az SZTK-ban pisiljek, ráadásul egy olyan kis üvegcsébe...) Vagy inkább ott oldjam meg valahogy?


2010. jún. 24. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ott, ha nem tudsz. Én anno egy kis műanyag dobozkában vittem, ott úgyis adnak egy kis kémcsövet, abba a beleöntöd és kész. Viheted nyugodtan másban.
2010. jún. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem fogadják el az otthonról hozottat, hanem ott adnak egy műanyag pohárkát és abba kell.
2010. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Otthon pisilj egy műanyag pohárba, majd öntsd át egy zárható, tiszta üvegcsébe(ilyet vehetsz a gyógyszertárban is, gyógyszeres üvegként kérd).Így vidd el, és a laborban megmondják, hogy ott mibe öntsd át leadáskor.Reggeli első pisi legyen.Ja és dobd ki a műanyag poharat:)
2010. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


És ha elviszem egy kis üvegben, akkor az nem ciki ha megmutatom, hogy saját üvegben vittem? :D Vagy ne szóljak róla, hanem ha kiküld pisilni akkor öntsem át bele?


Buta kérdések, de nem tudom hogyan csináljam... :S

2010. jún. 24. 14:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Kubu-s üvegben vittem XD. Egyébként jobb vinni, én szívtam már meg úgy, hogy odamentem, hogy na majd ott pisilek, és alig akart jönni valami, ott szégyenkeztem fél decivel... azóta mindig viszek. Nyugodtan vidd akármiben, amit jól kimostál, és nem túl nagy. Láttam én ott uborkás üvegtől kezdve már mindent XD.
2010. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell öntögetni a budiban, csak add oda, örülnek majd neki :).
2010. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy mibe, csak az a valami TISZTA és zárható legyen. És reggeli első, középsugaras legyen a minta. (Azaz az "elejét" kiengeded a wc-be, majd a "közepét" az üvegbe, a "vége" pedig ismét mehet a wc-be).
2010. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megnyugtattatok.

Köszönöm mégegyszer a válaszaitokat! :)

2010. jún. 24. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!