Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Csiba Gábor javaslata szerint,...

Csiba Gábor javaslata szerint, "hamburger adó "bevezetését javasolja de nem csak a hamburgerre, hanem azokra az élvezeti cikkekre is, amelyek az egészségünkre károsak. (cigi, stb. ) Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom ez már felháboritó. Igaz én se nem eszem hamburgert, se nem dohányzom, de azért ez már sok, ill. sokk.
2010. jún. 24. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Kapja be :)
2010. jún. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem magyar találmány, hanem EU-s. Ma még nem kötelező de több országban már be van vezetve (pl. Németország)

Előbb-utóbb kötelező lesz.

2010. jún. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nem hamburgerre vonatkozik, hanem az egészségtelen ételekre.
2010. jún. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hát igen ez műr túlzás

mindnekinek a saját élete, ás bässza el aogy akarja, ha valaki cigizik akkor cigizik ennyi..

hozzáteszem én az egészséges élemód híve vagyok, nem dohányzok, nem iszok alkoholt és még hamburgert se eszek, de azért ez túlzás

ennyi erővel a másik tábor meg vezesünk be rozskenyér adót:D

2010. jún. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

Engem pl. idegesít, hogy vesz vki hambit, sétálás közben eszi, kidobálja belőle a hagymát vagy kiesik az uborka én meg belelépek.

Vagy hogy a buszmegállóban rágyújtanak, a tömegben.

De attól függetlenül imádom a hamburgert.

Szerintem be lehetne vezetni. Kinek ártunk vele??

2010. jún. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A tv-ben hallottam ilyen gyüjtőnéven, hogy "hamburger adó"
2010. jún. 24. 19:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Németországban is így hívják, az egészségügyi minisztérium által egészségtelennek minősített ételek plusz adója. Ahogy a cigarettán is büntető adó van.

Azért találták ki, hogy az áron keresztülpróbálják szabályozni, hogy mit esznek az emberek.

3 éve indult el az EU-ban a javaslat,amikor egy felmérés alapján megállapították, hogy az EU lakossága megint vagy 10 %-kal kövérebb, viszont sajnos a legolcsóbb ételek pont az egészségtelenek.

2010. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!