Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti bemennétek így dolgozni?...

Ti bemennétek így dolgozni? Önzőség azt mondani, hogy nem éri meg?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezem, kereskedelemben dolgozom, álló-járkálós-pakolós munka.


1 hete benne vagyok egy garatgyulladásos, erősen taknyos, mostanra fuldoklósan köhögősbe és mellkasfájósba átváltó kórságban. Pihentem végig az ünnepek alatt és azóta is folyamatosan. Szedek antibiotikumot (mert valami felülfertőződés volt, ki nem feküdt vírus miatt), köptetőt, az általános közérzetem elmegy, nem vagyok lázas (max 37,0), csak a torokfájás és a fuldoklás maradt, amitől viszont 1 órába telik elaludnom és végigmondani sem könnyű egy mondatot.


A mellkasfájás viszont aggaszt... Ti bemennétek így egy olyan helyre dolgozni, ahol napi több száz emberrel találkozol, akik elkaphatják tőled és akiktől te is kaphatsz valami újabb "finomságot"? Csak én érzem önzőnek magam, ha azt mondom erre, hogy nem éri meg?


2018. dec. 31. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A Te döntésed..

Használhatsz szájmaszkot, van ahol abszolut megszokott, pl. Japán.

Akkor oda vissza van védettség...

2018. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy az ilyen engedélyezett, elvégre értékesítési folyamatról van szó, nem sima pénztározás, vagy árufeltöltés. Én arra vagyok kíváncsi, más mit tenne őszintén egy ilyen helyzetben?
2018. dec. 31. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén megmondom.Hát én biztos nem mennék be ! Az még hagyján hogy folyton fújni kell az orrodat,hát az se jó,de tudom milyen az ilyen köhögés,tiszta szenvedés,úgyhogy tuti nem mennék :)
2018. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb lenne, ha nem mennél be. Ha nem pihensz, azzal kockáztatod a további szövődményeket. A szervezeted küzd a betegséggel, és ez ugyanolyan fárasztó, mintha valamilyen sportot űznél. Ha már teljesen jól vagy, semmid nem fáj, akkor mehetsz - attól még, hogy szeded az antibiót, nem fertőzöl. Ebben semmi önző nincs, ha belegondolsz, az egész társadalom jobban jár, hiszen a kórházi kezelés költsége, amit a szövődmények miatt kockáztatnál, tetemes.


Ugyanakkor megértem, ha kényszerhelyzetben vagy. Én szerencsére normális helyen dolgozom, de hallani olyanról, hogy ha betegség miatt nem mész be, akkor rögtön ki is rúgnak valamilyen kamu indokkal. Az ilyen munkahelyet jobb elkerülni, de nyilván előfordulhat, hogy nincs más, a gyereket meg etetni kell.

2018. dec. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!