Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges hogy magamtól...

Bettty kérdése:

Lehetséges hogy magamtól gyógyultam ki a pánikbetegségből?

Figyelt kérdés
Kb 13 éves koromba elájultam egy boltba. Aztán évekig rettegtem mindenolyan helyen ahol sok ember volt hogy rosszul leszek. De miután megszületett a kisfiam akkor betápláltam az agyamba hogy ilyen nincs, igenis normálisan szeretnék élni a kisfiam érdekébe. Nos azóta semmi bajom akár órákat is sorban állok minden szorongás nélkül. lehetséges hogy meg gyógyultam? Mert azt olvasom itt hogy lehetetlen orvos nélül meggyógyulni.
2010. júl. 1. 12:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nehogy már higgy nekik! Senki másra nincs szükséged a gyógyuláshoz. Függővé akarnak tenni, hogy ki tudjanak használni.
2010. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem lehetséges, nekem is sikerült, igaz egy darabig gyógyszert szedtem, de minden fejben dől el. én is elhatároztam, hogy márpedig nem lesznek rohamaim, nem szorongok ha vásárolni kell mennem, és sikerült. remélem így is marad, és én is azt tápláltam az agyamba, hogy a gyerekemnek szüksége van rám:)
2010. júl. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én is kigyógyultam magamtól.

12 és 18 éves korom között nagyon utáltam emberek közé menni, pl egy nagyobb boltban szorongtam és azt gondoltam, hogy mindenki engem néz és milyen csúnyának gondolnak. Szinte csak otthon voltam egész nap. Most 20 évesen már vígan megyek bárhova. Valahogy magától elmúlt ez a betegség.

2010. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon örülök hogy nekünk sikerült.
2010. júl. 1. 12:49
 5/16 anonim ***** válasza:

Én a diagmosztizált depressziómból gyógyultam ki pozitív gondolkodás és akaraterő segítségével. Pedig már ott tartottam, hogy csak vegetáltam, semmi sem érdekelt.


Szóval lehetséges.

2010. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Úristen! Mire képes az agy.Most gondoltam bele igazán.Az egész testünket irányítja és bizony nehéz befolyásolni!De nekünk sikerült. Kívánom nektek hogy ezután is ilyen pozitivak legyünk.
2010. júl. 1. 12:56
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem voltál pánikbeteg. Én rendszeresen elájulok bizonyos helyzetekben (pl. templomokban), tudom és félek is a következőtől, de NEM vagyok pánikbeteg.

Az sem pánikbetegség, ha valaki azt hiszi, hogy a tömeg csúnyákat gondol róla. Ez utóbbi max. önértékelési zavar, az előző meg sima aggódás, félelem.

Ha pánikbeteg vagy, nemcsak rettegsz, hanem minden alkalommal rosszul is leszel, ezért kerülöd az ilyen helyzeteket, annak árán is, hogy nem lesz meg a bevásárlás, nem mész be munkába és ezért kirúghatnak. Egy idő után ki se mozdulsz a lakásból.

2010. júl. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Örülök,hogy sikerült magadtól kigyógyulni.Nekem is sikerült,orvos nélkül,már kétszer,de mindíg visszaestem.Valószínű azért,mert a stresszes helyzetek nem szűntek meg az életemben.

az viszont megnyugtat,hogy a kivizsgálások során kiderült,hogy nincs semmi szervi bajom,csak ennek a fránya agóra fóbiának kellene elmúlnia.

Mitől ájultál el a boltban?Szorongás miatt?

2010. júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem a szorongás miatt. Hanem leesett a vérnyomásom 90 alá. És ettől alakult ki a szorongásom.
2010. júl. 1. 13:07
 10/16 anonim ***** válasza:
Teljesen lehetséges, ugyanis ezt a betegséget mi magunk hozzuk létre, mi is tüntethetjük el. Az utolsó válaszolónak annyit, hogy butaság amit beszél. Én is pánik beteg vagyok és én tudok menni emberek közé, bevásárolni akrámi... mondjuk nem mindig, de nem ezen a hangsúly. Én például akkor leszek rosszúl, ha vlmibe elkezdek belegondolni, vagy felidézek egy régi emléket.. stb.. a pánik betegség nem mindenkinél ugyanolyan és nem ugyan abból alakul ki. Nekem szorongásból és tömegiszonyból alakult ki, van akinek meg úgy mint a szerencsés kérdezőnek. VÁltozó, ahogy a tünetek sem teljesen egyeznek. De a gyógyulás egy és ugyan az: az akarat.
2010. júl. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!