Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális, ha valaki elájul és...

Normális, ha valaki elájul és fennakadnak a szemei?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel sétáltunk tegnap, hőség volt, ő nem hozott inni és nem is voltunk olyan helyen ahol lehetett volna inni, én akartam neki adni de mindig visszautasította. Szóval jó sokat sétáltunk a nagy hőségben, ő nem ivott és egyszer csak mondta, hogy szédül, aztán elájult!!

De nagyon ijesztő volt, mert nem volt csukva a szeme, hanem így fennakadt, szinte csak a szeme fehérje látszott ki, a szemgolyója meg nagyon fent volt. De már akkor ilyen volt a szeme, mikor még állt a lábán csak szédelgett, aztán próbáltam elkapni, valamennyire sikerült megtartani hogy ne essen, lefektettem és még mindig olyan volt a szeme, nagyon ijesztő volt :S :S Nem is volt csukva a szeme.

Aztán miután lefektettem nagyon hamar felébredt és fel akart állni meg hazamenni, de inkább hívtam a szüleit aztán ők hazavitték. Azóta msn-en beszéltük, voltak orvosnál és enyhe kiszáradás miatt ájult el, de már jól van.

De az normális, hogy így fennakadtak a szemei és így ájult el, nem csukott szemmel? :S Félek hogy valami baja lesz még :S


14/L


2010. júl. 1. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
előfordul, nem lesz baja.
2010. júl. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
akkor most egy életre megtanultátok, hogy inni kell ;)
2010. júl. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

epilepsziásoknál van ilyen, de miután volt orvosnál ő mondta volna ha ez lenne a gyanúja.

Azért tényleg ijesztő, de te ügyesen helyt álltál.

2010. júl. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Normális ilyenkor. Én rángatóztam is és a szemem is fennakadt. Legközelebb pedig vizet vigyen feltétlen !
2010. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Érdemes csinálni egy EEG-t, remélem mondtad a szüleinek, hogy fennakadt a szeme, és az orvosnak is mondták...

Ez így inkább epilepsziás görcsrohamnak tűnik, mint sima ájulásnak. A sima ájuláskor becsukódik az ember szeme, és nem akad fönn, nem hogy előtt.

Bocs, epilepsziás vagyok, és elég sokat tudok a dologról. Tessék csináltatni egy EEG-t, ha nincs semmi akkor jó.

2010. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!


Jaj, remélem nem epilepsziás :S Mondtam a szüleinek a szemét, azt nem tudom hogy ők elmondták-e az orvosnak. De remélem hogy nem epilepszia, nem rángatózott és hamar magához tért, de most megijesztettetek egy kicsit. :S

2010. júl. 1. 19:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Az epilepszia nem feltétlenül jár rángatózással, van hogy apró rohamokat a kívülálló észre sem veszi, a beteg is csak pár másodperces kihagyásokat tapasztal.
2010. júl. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg, mint epilepsziás mondom, hogy együtt lehet álni vele, manapság már olyan gyógyszerek vannak, rá, hogy 100%- ban tünetmentes lehet. Sajnos ahogy az előjő is írta, nem kell rángatózás ahhoz, hogy epilepszia legyen, no meg van olyan, hogy kamaszkori epilepszia, tehát az illető simán kinövi.

De minél korábban kezelik annál jobb, azért kéne csak megnézetni, hogy biztosra menjetek.

2010. júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy jön ide az epilepszia, a kislány szimplán kiszáradt, több órát mászkált egyetlen korty folyadék nélkül a tűző napon....
2010. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
sajnso könynen lehet hogy epilepsziás az illető, okvetlenül menjen el orvoshoz és EEG vizsgálatot javasolt csinálni annál akivel ilyesmi előfordul. hidd el nem levegőbe lövöldözöm az epilepsziával, mivel jelenleg is ilyne helyre járok látogatni közeli hozzátartozómat és neki épp ma i svolt pont ilyne ájulása, pedig iszik elég folyadékot. EEG mindenképp kell....
2012. aug. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!