Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szeretni a lustaságot, napközb...

Szeretni a lustaságot, napközben is heverészni, milyen már?

Figyelt kérdés
Én vagyok az érintett, egy 40es, egyedülálló és élő fickó. Szerencsémre a megélhetésemet nem befolyásolja, csak meg vagyok lepődve, hogy egykori szinte hiperaktív énemhez képest mekkora tunya lettem. Jól tartom magam, nem vagyok elhízott és jó is a fizikumom, de kifejezetten hobbimnak tekintem az alvást és a napközbeni heverészést. Mázli, hogy nincs kihatással a megélhetésemre, csak fura ez a demotiváltság és elvezettel való heverészés. Beteszek egy jó kis minimáltechnót és heverek, be be aludva.

2019. febr. 25. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez az öregedés és agyli leépülés kezdete.

Ha nem akarsz 10 év múlva élö halott lenni, legalább is agyilag, akkor sürgösen tégy valamit ez ellen.

2019. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*agyi
2019. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De mire gondolsz?
2019. febr. 25. 14:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Heverészés közben fejthetnél rejtvényeket, játszhatsz logikai appokkal telefonon, olvashatnál. Ha zavar ez a semmit tevés, de nem akarsz felkelni, akkor mozgasd meg az agytekervényeidet. Én így szoktam. :'D

De talán ha ráveszed magad heti rendszeres könnyű sportra (pl kocogás vagy biciklizés), akkor lehet visszatér a hiperaktív éned.

2019. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyeddel mi van?
2019. febr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én meg irigyellek.
2019. febr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy depressziós?
2019. febr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Fizikális szervi bajom nincs. A tunyaságot sem úgy kell elképzelni, hogy azért ne neteznék, vagy ne olvasgatnék, vagy ne hallgatnék zenét. Sőt még dolgozGATok is. Inkább annyi, hogy rohadtul nem látom értelmét és nincs kedvem ahhoz, hogy örökké zsizsegjek nyüzsögjek. Elvagyok, elhobbikázgatok, vagy netezek, olvasgatok, sokszor semmittevésben heverészek. De alapvetően jó a közérzetem. Sőt, még önkéntes munka is bele-belefér. Amit nem teszek, hogy betáblázzam magamat, hogy minden nap tevékenykedjek. Pár nap tevékenység, pár nap pihi, de nem a megszokott 5+2 rendszerben, hanem annál öntörvényűbben.

Depressziót kérdezte valaki. Erre nem tudnék kategórikus választ adni annak ellenére sem, hogy így nem érzem magam annak. De tény, hogy fásultság és kiégettség van rajtam. Azaz sok dologba csak azért nem megyek bele, mert tudom milyen és sajnálom rá az energiát.

Sajnos még az ismerkedés is ilyen. Évek óta szingli vagyok. Rengeteg önfejlesztésen és változtatáson vagyok túl, ám minden ilyen ismerkedési kísérlet végül nemlegességgel zárult. Azt sem mondom, hogy nem miattam, mert pl az ilyen örökbékétlen, csak a hibákra fókuszáló típusú embereket szépen kifelé szoktam tessékelni az életemből. Viszont annyi kört megfutottam már az élet többféle területén, hogy már semmi kedvem semmihez. Pont jól esik az erőltetettség nélküli kényelmes lazulás és chill. Ha nagyon beleunok, akkor felkerekedem, de ha meg csak ehhez van kedvem (többnyire) akkor ezt teszem.

2019. febr. 26. 09:55
 9/9 anonim válasza:

Nem vagy kiváncsi az élet rejtelmeire, nem érdekel a fiatalság jövője, hogy valami komolyabbat adj hozzá az élethez? Vagy épp megfazva, fáradt voltál amikor ezt írtad? Így elôbb utóbb mindent megunnál. Akkor meg nem is bánnád ha csak meghalnál. Ha erre gondolsz visszajön a kalandvágyad.

Sportolj mindenképp valamit amit szeretsz, vagy legyen valami hobbid amivel szórakoztathatsz mást, vagy dolgozol.

Nekem a felnőtt hobbi balett ez, nem kell hozzá semmi tehetség, genetika csak elhiteti hogy jó vagyok. Van aki meditálni, jógázni szeret. A szüleim futni szoktak, sőt munkahelyrol ismerik egymast es az első "randin" együtt futottak, mindenki megcsalt mindenkit, mondjuk anyám skizofrén szóval megértem. A sport agytérfogatnövelő, meditáció méginkább ha rendesen csinálják, Steve Jobs is meditált, einstein pihent napközben, sőt ha nagyon unatkozol kipróbálhatod a Dr. Mew által kifejlesztett mewingelést, tongue posture, mondjuk magyarul nincs semmi róla szerintem, de minden korban működik.

Lusták a stresszesek szoktak lenni. Magányos ne legyél, veszélyes, ha mellette cigizel vagy alkoholozol

Lolozol amugy? A stílusod pont olyan, na meg a korod, mint valakinek... ja nem neki van lánya, vagy neked is? Amugy tuti nem ő vagy csak bedobtam hátha😂

2019. márc. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!