Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mire jó a szauna? Méregtelenít...

Mire jó a szauna? Méregtelenít vagy esetleg fogyunk tőle?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
mindekettő
2010. júl. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

A szauna nem fogyaszt.


1) A vérkeringés fizikai igénybevétele révén edzi a szívet, és javítja a vérkeringést. Ugyanakkor vérkeringési zavarokkal, és szívpanaszokkal küszködőknek vigyázniuk kell, hiszen az igénybevétel túl nagy lehet.


2) Az immunrendszer igénybevételével erősíti azt. Vigyázni kell arra, hogy közvetlenül szaunázás alatt az immunrendszer le van terhelve, így eközben a megbetegedés veszélye nagyobb.


3) Az izzadás során a szervezetből természetes úton távoznak méreganyagok, a szaunázás ezt a természetes folyamatot fokozza. Ezáltal és a hangulata által segíthet a stressz oldásában.


4) A bőrre jó hatással van, és álmatlanság ellen is jó szer, továbbá az izomláz enyhítésében is kellemes gyógymód. Sportolóknak segíthet a bemelegítésben is.

2010. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Méregtelenitésre is jó a szauna többek között..,de fogyásra nem jó!
2010. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Zacher Gábor szerint nem méregtelenít a szaunázás:

https://www.youtube.com/watch?v=LC62ATNBZW4

2019. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam fürdőben, és több masszőr szerint is megterhelő a szívnek a szaunázás. Hogy ez mennyire igaz, vagy hogy ezt a mértékletesség mennyire enyhíti, nem tudom.
2019. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egyeseknek ez illúzióromboló lesz, de szerintem jó dolog néha szaunázni, de ettől sem kell csodát várni, mint ahogy sok mástól sem :)

Persze nem kell meglepődni, ha sok csodaszert akarnak eladni, mert az üzlet az üzlet.

Manapság elterjedőben lévő álláspont, hogy minden fajta méregtelenítés kamu.

https://www.youtube.com/watch?v=PEfVOW_QTsI

Mert nincsenek mérgek az emberi szervezetben, ha meg igen, akkor a szervezet majd kiválasztja őket (erre való például a máj és a vese), vagy ha nem tudja, akkor gyomormosás, satöbbi.

Ha meg valaki fogyni akar, akkor egyen kevesebbet és mozogjon többet. Illetve talán érdemes kerülni az édességeket, az ízesített szénsavas üdítőket (a zérót és a diétásat is), nem szabad túl sok tésztát (kenyeret és péksütemlnyt beleértve) és túl sok sültkrumplit enni :)

Én azt javasolnám, hogy aki egészségesen akar étkezni, az egyen reggelire/vacsorára zöldségeket, gyümölcsöket, ne sok kenyeret, ebédre pedig főzeléket, natúrcsirkét rizzsel vagy hasonlókat.

És ha valaki hozzá van szokva, hogy sokat eszik, akkor a legrosszabb stratégia, ha elhatározza, hogy nem eszik egy vagy több napig.

Bocsánat, hogy ebbe az irányba tereltem a szót, de végülis a kérdés a fogyásra is vonatkozott.

2019. ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!