Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik az, hogy egy ember...

Létezik az, hogy egy ember bebeszéli magának, hogy súlyos beteg és egyszercsak tényleg elkezd észrevenni magán különböző tüneteket?

Figyelt kérdés
Rengetegszer gondoltam már azt, hogy súlyos beteg vagyok. Állandóan bebeszélem magamnak. Néha még a betegséggel járó tünetek is jelentkeztek, de soha nem találtak semmit. Bármilyen kis problémát nagyon komolyan tudok venni. A legutóbb például olvastam a leukémiáról és azt kezdtem elhitetni magammal, hogy én is ebben szenvedek. Valamiért úgy rémlett a lábfájdalom és a gyakori csuklás a tünete lehet. Elkezdtem figyelni, hogy vajon többet csuklok e és fáj e a lábam. Pár nap múlva elkezdett fájni a lábam...A többit mondanom sem kell...Valószínűleg ha elmennék orvoshoz most sem találnának semmit... Lehetséges ez? Mit tegyek? Hogyan küzdjem le? Esetleg valaki tapasztalt hasonlót?
2019. máj. 8. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Igen, van ilyen illúzió, és a tudomány ismeri is a magyarázatát. Nem leszel tőle beteg, ha nem vagy az.
2019. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te is ez vagy.

[link]

2019. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A hipochondria legtöbb tünete illik rám. Úgy tűnik ez az egyetlen betegség amiben szenvedek.
2019. máj. 8. 14:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Az állítólagos tüneteim alapján volt már agydaganatom, rosszul működő vesém, tüdőrákom, törött kezem, törött lábam, leukémiám, nílusi lázam, vashiányom, agyrázkódásom, elfertőződött sebem, agyhártyagyulladásom :D
2019. máj. 8. 14:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Feltaláltad a hipochondriát. Menjél klinikai szakpszichológushoz, mert ennek a szorongásnak oka van, amit ha feltártok, már meg is szűnik.
2019. máj. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!