Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet hányingerem?

Mitől lehet hányingerem?

Figyelt kérdés
Reggelente általában hányingerem szokott lenni, fogat sre tudok mosni mert elkezdek öklendezni. Ugyan ez van akkor is ha nem eszek. Régebben nem volt ez. Lehet a stressz a kiváltója?
2019. máj. 19. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet stressz, epe, gyomorsav.

Nálam ugyanez van/volt.

Addig jutottam, hogy napközben is öklendeztem, aztán már hánytam is. Ennek oka van, ha lelki, akkor mindenképp megoldást kell találni rá. Ha szervi, akkor érdemes kivizsgálásra menni gasztroenterológushoz, ő segít neked. Amit tudok javasolni, hogy este ne egyél lefekvés előtt 2 órával, és könnyű ételeket fogyassz, fűszeres erős paradicsomos ételeket kerüld el. A párnádat este emeld meg egy picit. Vacsorára pirítós kenyér és a banán a tuti (én erre esküszöm!) és egész nap sok vizet igyál. Esetleg valami savlekötőt is kipróbálhatsz, rennie állítólag jó, nekem nem használt, de az én gondom jóval rosszabb volt. Epekímélő diétát pedig a neten rengeteget találsz, érdemes kipróbálni azt is. De tényleg ne halogasd az orvos felkeresését, különben úgy jársz mint én. Jobbulást!

2019. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kólát szoktam inni, vizet nem iszok, valamint nagyon sokat idegeskedek, stresszből áll az egész napom
2019. máj. 19. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok újra

Tedd le a Colat, az amúgy is tele van szénsavval. Mi miatt idegeskedsz? Vizsga? Privátban nyugodtan írd meg ha gondolod. Próbálok neked segíteni.

2019. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom letenni, nem iszom vizet, csak szénsavas italokat. A munkám miatt idegeskedek és ezen változtani nem lehet sajnos
2019. máj. 19. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!