Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Karfájdalom és zsibbadás után...

Karfájdalom és zsibbadás után mennyi idő elteltével jön az infarktus?

Figyelt kérdés

Tegnap kb. 1 órát zsibbadt mindkét kézfejem és ujjaim és ma is pár óráig éreztem enyhe zsibbadást/bizsergést a a balban és az alkarom is fájt enyhén.

30 éves vagyok, még tavasszal volt egy rutin kardiológiai kivizsgálásom gyerekkori szívzörej miatt. Akkor rendben találtak mindent. Elképzelhető az infarktus?


2019. jún. 11. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen szabály nincs hogy x idő múlva infarktus lesz.


Valakinek 20 másodperccel később, valakinek fél év múlva következik be.


Ha infarktusgyanúra gondolsz, nem volna jobb most azonnal elmenni egy 2 perces EKG-t csinálni?


Ne ezen múljon már az ember élete, hogy a fotelban ülve várja a halált, Jézusom..


Jobbulast

2019. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most pl. nem érzem. Vérnyomásom 117/70 volt.
2019. jún. 11. 18:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem pl nem is csinaltak ekg-t. Annyit mondott az orvos, hogy szedjek magneB6-ot. Mondom kössz.
2019. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az infarktus inkább kisugárzó fájdalom formájában jelentkezik és csak a bal karban szokták érezni.

A kétkari zsibbadás inkább valami mástól lehet, főleg ilyen fiatal korban nagyon ritka az infarktus.

Vérnyomásod rendben van.

Háziorvosodat azért keresd fel a problémával.

2019. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyáltalán milyen erős fájdalom ez a karban? Én csak bizsergést érzek inkább, nem olyan erős zsibbadást, mint mikor elfeküdjük.

Voltam már többször is ilyen jellegű bajjal nála. Már szégyellem magam emiatt.

A mellkasom nem fáj. Régebben az is fájt, akkor voltam orvosnál, de semmi...

2019. jún. 11. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem szívproblémára gondolnék, inkább valami porckorong vagy hasonló idegi problémára, ha ez ismétlődik. De majd az orvos eligazít.
2019. jún. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fog egyáltalán velem foglalkozni az orvos csukló zsibbadás miatt? Másnak akkor se csinálnak EKG-t, ha szorít és fáj a mellkasa.
2019. jún. 11. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!