Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alkohol miatt lehet?

Alkohol miatt lehet?

Figyelt kérdés
Hónapokkal ezelőtt nagyon sokat ittam, és mikor fekudtem azt ereztem hogy hátul a tarkom felett olyan furan faj, és hulyesegbol arra gondoltam hogy na pusztulnak az agysejtek, aztan eltelt egy pár het, és azt éreztem magamon, hogy érzékenyebb vagyok az alkoholra, hamarabb rosszul leszek, és előfordul, hogy ha nem iszok semennyit egy nap, akkor is elkezdek szedulni, volt erősebb és gyengébb is ez a szédülés, mi okozhatja ezeket? Valami vitamin hiány, vagy tenyleg az alkohol tud ilyet kiváltani?
2019. jún. 28. 02:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Valami idegpályád tönkre ment, gratulálok. Alkoholmérgezésnek hívják. Nekem ugyanez volt, csak a kezemmel. Érzéketlenné vállt a kisujjam és a kézfejem fele, 1 év kellett, hogy úgy nagyjából megszokjam és visszanyerje az érzékelését.
2019. jún. 28. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

" előfordul, hogy ha nem iszok semennyit egy nap, akkor is elkezdek szedulni,

Ez tipikus alkohol-megvonási tünet, annak ellenére, hogy a szédülést ritkán említik. Remegés nincs?

Nálam a megvonás olyan súlyos szédülési rohamokat okozott, hogy nem tudtam lábra állni, de még a fejemet sem mertem megmozdítani, mert azonnal ájulás-érzésem volt.

Sok B1-vitamint kell szedni, kórházban is azt adják alkohol-megvonásra (egyéb gyógyszerek mellett).

[link]

2019. jún. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!