Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van, hogy sokakat...

Miért van, hogy sokakat minden zavar, ha alvásról van szó?

Figyelt kérdés

Folyton veszekednek a szomszédokkal, önkormányzattal, ahelyett, hogy ők is tennének valamit. Szerintem egy idegileg kiegyensúlyozott, normális életvitelt folytató ember akármikor, akárhol tud aludni, amikor álmos.

Aki azért nem tud aludni, mert mondjuk a fölötte lakó lehúzza a WC-t éjjel, az egyébként sem alszik túl mélyen. Szóval szerintem nem az a megoldás, hogy mindent letiltani este 10 meg reggel 6 között, hogy teljesen álljon meg az élet ilyenkor.

Bizonyos alap korlátozásokkal én is egyetértek, de a rossz alvóknak is kellene változtatniuk. Leszokni cigiről, esti alkoholfogyasztásról, a napi 4-5 kávéról, késő este a nehéz ételek meg akciófilmek fogyasztásáról. Sportolni legalább heti 2-3 órát, elmenni orvoshoz, pszichológushoz stb. Igazából mindenki tudja szerintem legbelül, hogy mit kellene tennie.

Ezt azért merem így leírni, mert én is voltam rossz alvó, és mint rájöttem, igazából csak én tehettem róla.



2019. júl. 4. 19:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Svájcban állítólag konkrétan ilyen szabályok vannak a társasházak házirendjében, hogy este 10 után nem lehet zuhanyozni meg lehúzni a WC-t, a lépcsőházba való belépés előtt le kell venni a magassarkú cipőt, egész vasárnap tilos mosni stb. Nekem az ilyen korlátozásoktól kinyílik a bicska a zsebemben, függetlenül attól, hogy engem érint-e vagy sem. (Egyáltalán mi van vasárnap, amiért hulla csendben kell lenni egész nap? Ezt a dolgot például sose értettem.)

Én egy óvodával szemben lakom, na ettől is egy csomó ember idegbeteg itt, hogy miért kell neki ezt hallgatnia egész nap. Engem ez sosem zavart, sőt. Inkább a néma csend zavar, meg legfőképp az ilyen házmester mentalitású emberek, akik mindenen panaszkodnak.

2019. júl. 4. 19:54
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen egyetértek. 2 éve költöztem kertvárosi részből panelba. Kiskutya, nagykutya, hangos gyerek, részeg, vitázó házastársak, autók mindkét helyen vannak. Annyi, hogy itt még repülő is rendszeresen átrepül felettünk. Semmi bajom nem volt. Azt megértem hogy ha valaki fullcsendes helyről felköltözik belvárosba egy jó ideig nem tud jól aludni. De egy idő után mindenki megszokja. Ha másnem, vannak praktikák, füldugó, hangszigetelés stb. (Amúgy nálunk az ablakok korszerűre cserélése is sokat dobott a hangszigetelésen)
2019. júl. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Én is egyetértek. Az extrém módon kötekedők esetében mindig a kötekedő a ludas. A viág nem alkalmazkodik, neked is kell alkalmazkodnod. Nem kell mindent eltűrni, de más emberek életét, zaját el kell viselni. A felettem lévő gyerek évekig furulyázott (borzasztó hamisan), a szonszéd nagyothalló bácsi úgy hallgatta a rádiót, hogy átjött minden szó. És akkor mi van? Felteszek egy fülhallgatót, vagy elmegyek bringázni. Nekik is élni kell. Egy város meg éjjel se csendes teljesen.

Aki full békére vágyik, menjen tanyára.

2019. júl. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Tanyán az állatok bömbölnek folyton, a traktor meg reggel 5-kor elindul :)
2019. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Az igaz. Akkor maradt a Hold. :)
2019. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nemrég olvastam, hogy valamelyik budapesti kerületben erősen korlátozni akarják a fűnyírást és egyéb kerti munkákat. Csak hétköznap munkaidőben, 8 és 18 között, vagy szombaton 8 és 13 között lehetne végezni. Na most nekem például ezek közül egyik sem lenne jó...

Vicces, hogy pont az az unokatesóm osztotta meg és helyeselte a dolgot Facebookon, aki évek óta nem dolgozik és 12 órákat szokott aludni.

2019. júl. 4. 21:10
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Az emberek kb 30%-a bagoly típusú. Én is. Mi nem vagyunk álmosak éjfél előtt, de kénytelen vagyunk mégis lefeküdni előbb, mert a pacsirta típusúak kínozzák a többieket és 6-9 óra között kezdődik a meló. Szóval, ha nem akarunk mosott szarként kelni 4-5 óra alvás után, akkor korábban kell lefeküdnünk, naná, hogy így már kisebb zajban sem tudunk elaludni.
2019. júl. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Én frissen panelba költözöttként mondom, hogy kb az első héten zavart az éjszakai wc lehúzás hangja, de már nem ébredek meg rá.

Viszont azért mindennek van határa szerintem. És nem csak elviselni kell a zajokat, hanem tekintettel lenni a másikra. Pl nálunk viszik le a kutyákat hajnalban és az ablakom alatt ordítanak, hogy "dzseeeeniiiiiiii, dzseníí gyere ide". Másnap meg a pankkaaaaa után kiáltoznak reggel fél ötkor. Ezt nem lehet megszokni, hogy tőlem pár méterre ordítanak.

2019. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

"egy idegileg kiegyensúlyozott, normális életvitelt folytató ember akármikor, akárhol tud aludni, amikor álmos"


Lehetséges, csakhogy nem vagyunk idegileg kiegyensúlyozottak, és nem folytatunk normális életvitelt, mert stresszes az életünk, és ezen nem segít a pszichológus. Továbbá egyformák sem vagyunk, van akit letesznek, és alszik, én speciel még legalább egy órán át tépelődöm az elmúlt nap eseményein meg a következő nap tennivalóin. Ha már egyszer elaludtam, nincs baj, a vécélehúzásra ugyan felébredek, de utána alszom tovább, esetleg én is kimegyek a vécére. A férjemet a fölöttünk lakó trappolása idegesíti meg a gyereksírás. Engem ezek nem zavarnak, viszont ha zene szól, nem tudok aludni. Olvasni és dolgozni sem. Ez van. Én 10 óra után nem zajongok, és ezt elvárom a szomszédaimtól is, a gyerekeimet is úgy neveltem, hogy legyenek tekintettel másokra.

2019. júl. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

"Miért van, hogy sokakat minden zavar, ha alvásról van szó?

... Szerintem egy idegileg kiegyensúlyozott, normális életvitelt folytató ember akármikor, akárhol tud aludni, amikor álmos."

Na, akkor meg is van a válasz: azért van, hogy sokakat minden zavar, ha alvásról van szó, mert sokan vannak, akik idegileg nem kiegyensúlyozottak, és akik nem normális életvitelt folytatnak. Ennyi.

2019. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!