Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a különbség a taichi és a...

Mi a különbség a taichi és a chikung között?

Figyelt kérdés
2019. nov. 11. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
2019. nov. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%
Ismered a google-t?
2019. nov. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ne tegyél fel neki keresztkérdéseket, hiszen a kérdésből látszik, hogy sose hallott róla... ;-)
2019. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gorgonzola válasza:
A tai chi egy harcművészet, a csikung pedig ellazító gyakorlatokat tartalmaz, kicsit olyasmi, mint a jóga.
2019. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam csikungot, nem hasonlít a jógához :) (legalábbis én amiket videón jógát láttam) szerintem amúgy az alapja mind a kettőnek ugyanaz, a chi (életerő-energia) "mozgatása" a testben. Taichi-ban szerintem sokkal több a mozgásgyakorlat, mint a csikungban. Csikungban pl van olyan gyakorlat hogy "nagy fa állása" - ez semmi másból nem áll, mint csukott szemmel , karjaiddal egy elképzelt fát átölelve állsz fél órán (vagy több) keresztül, közben elképzelve, hogy a lábaid a fa gyökerei, a fejednél ágak nyúlnak az égig - te magad vagy a fa - és szívod magadba a földi és égi energiákat, vannak persze energiát mozgató lassú mozgással járó gyakorlatai is
2019. nov. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!