Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Alternatív gyógyítás

A kérdés

Mi a különbség a taichi és a chikung között?

nov. 11. 20:34  Privát üzenet  

A válaszok

[link]

[link]

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont nov. 11. 20:52 Privát üzenet
Ismered a google-t?

A válasz 25%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont nov. 11. 20:52 Privát üzenet
Ne tegyél fel neki keresztkérdéseket, hiszen a kérdésből látszik, hogy sose hallott róla... ;-)

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont nov. 11. 20:53 Privát üzenet
Gorgonzola nevű felhasználó válasza:

A tai chi egy harcművészet, a csikung pedig ellazító gyakorlatokat tartalmaz, kicsit olyasmi, mint a jóga.

A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont nov. 11. 21:15 Privát üzenet
Én tanultam csikungot, nem hasonlít a jógához :) (legalábbis én amiket videón jógát láttam) szerintem amúgy az alapja mind a kettőnek ugyanaz, a chi (életerő-energia) "mozgatása" a testben. Taichi-ban szerintem sokkal több a mozgásgyakorlat, mint a csikungban. Csikungban pl van olyan gyakorlat hogy "nagy fa állása" - ez semmi másból nem áll, mint csukott szemmel , karjaiddal egy elképzelt fát átölelve állsz fél órán (vagy több) keresztül, közben elképzelve, hogy a lábaid a fa gyökerei, a fejednél ágak nyúlnak az égig - te magad vagy a fa - és szívod magadba a földi és égi energiákat, vannak persze energiát mozgató lassú mozgással járó gyakorlatai is

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont nov. 12. 12:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Rózsavíz és a rózsa aromavíz között mi a különbség?
Gravitációs pad/denevérpad tapasztalatok? Mi a különbség?
Béres Csepp Extra és Plusz között mi a különbség? A Pingvinben 969 Ft, betáraznék, ha az Extra tud többet.
Mi a különbség a zöld kagylópor és a kapszula között? - A többi lent
Mi a különbség a gyógyszertári és az étkezési szódabikarbóna között?
Mi a különbség a pszichológus és a tanácsadó pszichológus között?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Alternatív gyógyítás rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!