Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » C vitamin jó a koronavírus ellen?

Bummi kérdése:

C vitamin jó a koronavírus ellen?

Figyelt kérdés

2020. márc. 12. 13:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
19%
én 2 éve szedek nagy dózisba C, D vitamint meg jobb minőségű Multi vitamint, azóta beteg se voltam, előtte nyüglődtem, mindig minden vackot megkaptam. Ja és a kollégáim ha meg kapják egyből magasabb C,D vitamint javaslok és nem lassítja a gyógyulást 1-2 nap alatt tök egészségesek, szóval az hülyeség.
2020. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Még mielőtt hülyeségek terjednének, az intravénás C-vitamint nem lehet otthon bekötni, és semmi értelme ha megeszel 2 kiló cvitamint mert rommá terheli a vesédet és kipisálod.


...

Egyébként meg mielőtt bárki terápiát ajánlana, nézzünk utána hogy nem hoax-e!


Kíváncsi vagyok a kínai "nyilatkozat" mögött hol van a DOI számmal ellátott publikáció, statisztikai adatokkal!

2020. márc. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Akik rendszeresen fogyasztanak C vitamint, nagy százalékban nem csak C vitamint fogyasztanak nagy dózisban, hanem a komplett ásványi anyag és vitaminszükséglet meg van emelve, továbbá az étkezési szokások és a fizikai aktivitás is mást mutat, mint az "átlagos" emberek esetén. Gondolok itt a rendszeres testmozgásra, és az egészséges táplálkozásra. Nem azért hevertek ki relatíve gyorsan egy náthát vagy nem kaptok el egy influenzát, mert az adott napokban-hetekben megesztek napi 8-10 g C vitamint. Hanem az életmódotokkal hozzájárultok. Nem arra célzok és céloztam az előző hozzászólásomban, hogy a C vitamin haszontalan, csupán betegség esetén a nagy dózisú orális bevitelnek semmi értelme abból a célból, hogy hamarabb átess a betegségen. Eleve ha beteg vagy minden nemű tápanyag emésztése és felszívódása kevésbé effektív mint egészségesen.

Egyébként én ~5 éve hagytam abba a napi szintű 2-3g C vitamin fogyasztását, azóta 2 gyomorrontásom volt, orvosnál ~10 éve nem voltam. Valószínűleg ez sem a C vitamin fogyasztással van összefüggésben, hanem a komplett életmóddal (sport, jó kaja, nincs piálás és buli hétvégén).

2020. márc. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
De csak a béres c vitamin (:
2020. márc. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem jó a c vitamin a koronavirus ellen.
2020. márc. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Én kisgyerek korom óta szedek C vitamint, és még sosem voltam koronavírusos.
2020. márc. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Meton ***** válasza:
0%

Ha a tablettás C vitaminről beszéltek, az semmire sem jó, mert köze nincs a C vitaminhoz. A vitaminok a táplálékban vannak, amit megesztek. A tablettás C vitaminok alapja a citrom pótló, aminek köze sincs a gyümölcshöz. Valódi gyümölcsöt kell fogyasztani, annak van értelme.

Egyszerre fáztunk meg a párommal. Ő literszámra itta a megfázás elleni szereket, én csak teát ittam. Egyszerre jöttünk rendbe, szóval ezek a szerek csak arra jók, hogy lehúzzák az emberek pénztárcáját. Persze ha nagy a gáz, akkor a Béres csepp nem árthat, ha nem is használ.

2020. márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
9%
Emberek,a C vitamin jó dolog.por formájában(aszkorbin sav)nagyon olcsó,fél kiskanál 1pohár vízben elkeverve nagyon kellemes ital.semilyen roszindulatú,vagy mellékhatása nincsen(ez tévhit).Szedjetek c vitamint.azóta,hogy vitaminokat fogyasztok nincs bajom.de semmi.pedig már30 éve ugyanazt csinálom
2020. márc. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Meton ***** válasza:
0%

Igen, pontosan erről írtam. Az aszkorbinsav mesterséges anyag. Annyi köze van a valódi C-vitaminhoz, mint a kannás bornak a gyümölcsből készülthöz. Különböző vegyi anyagokból vegyészek állítják elő. Ezt használják a megfázás elleni készítmények alapjaként, de ételekbe is rakják állományjavítóként. E300 a jele.

Az emberi szervezet évmilliók alatt megszokott bizonyos ételeket. A mesterséges dolgokat nem tudta megszokni és ki tudja, milyen káros következményekkel járhat a hosszú távú fogyasztásuk. Lehet hatása a génekre, vagy akár rákot is okozhat. Nem jobb természetes ételeket fogyasztani? Amiben nincsenek E betűs állományjavítók.

2020. márc. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
2020. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!