Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kinek mi a véleménye a biorezo...

Kinek mi a véleménye a biorezonanciáról?

Figyelt kérdés
Egy ideje valamilyen allergia gyötör, s nem tudni mire vagyok allergiás pontosan. Ajánlották a biorezonanciát, hogy kideríthessem, de sok megosztó véleményt hallottam már róla. Nektek mi a véleményetek? Esetleg jő/rossz tapasztalat?

2020. ápr. 24. 11:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Nekem abszolút pozitív a véleményem.

Először is számomra már az egy elég meggyőző tény, hogy a biorezonanciát űrhajósok számára fejlesztették kis és pl. a Nemzetközi Űrállomáson is ezzel mérik az egészségi állapotukat az ott tevékenykedők. Ha a biorezonancia nem működne, akkor igencsak kockázatos lenne ezt a mérőeszközt használni ott fent.

De jöjjenek a saját tapasztalataim, mert annál kézzelfoghatóbb és hihetőbb nincsen. Évek óta rendszeresen járok a kis családommal, kb. 4-6 hónaponként, vagy ha épp van valami kínunk, amit szeretnénk megnézetni, akkor hamarabb megyünk. De a kezelendő nyavalyák száma az évek alatt szépen lecsökkent, egyre ritkábban megyünk és egyre kevesebb a komplexebb kezelést igénylő probléma. Rengeteg mindent megtudtunk a szervezetünkről és közben kezeltük is a felmerülő problémákat. A vizsgálat meg is mutatta a változásokat, amit természetesen mi is éreztünk. Sokat tisztult és erősödött a szervezetünk. Persze, rengeteg természetes erőfeszítést teszünk azért, hogy egészségileg (is) minél védettebbek legyünk.

Én azért szeretem a biorezonanciát, mert olyan dolgokat is megtudok a segítségével, amit sima orvosi kivizsgálásból, vérvételből nem lehet látni. Pl. epigenetikai szempontból mire kell odafigyelni, magyarul, hogyan tudod sejtjeid egyéni igénye szerinti táplálkozással, mozgással, táplálékkiegészítőkkel jó irányba elmozdítani azokat a szervezetedben ketyegő bombaként várakozó betegségeket, amik kezeletlenül később berobbannának. Az allergiákat és mindenféle érzékenységet (legyen akut vagy krónikus), érzékenységi hajlamot is kimutatja. Laborvizsgálati panelre is rá szokott nézni a dokinőnk, így jól ki lehet szűrni, ha valami esetleg rossz irányba indul el a szervezetben (pl.alacsony vagy magas inzulin, hormonális eltolódások, bizonyos vitamin, ásványianyag hiányok, stb.). Rengeteg dolgot vizsgál. Vagy azt is kimutatja, hogy éppen az adott időszakban, amikor vizsgálnak, mely ételek a kerülendők és melyek a jótékony hatásúak a szervezetre nézve. Pl. volt egy időszak, amikor kisfiam élt-halt a tonhalkonzervért és a körtéért. Képes volt mindennap enni mindkettőt. Akkortájt épp esedékes volt egy biorezonancia vizsgálatunk. Elmentünk, kisfiam megfogta a kis fémhengert, bemérte a doktornő, majd az első kérdése az volt, hogy evett mostanában esetleg túl sokat körtéből és tonhalból? Na, az volt az első nagy döbbenésem, aztán később még volt pár. 😊 Úgyhogy ott azt javasolta a program, hogy egy kicsit szüneteltessük, vagy legalább csökkentsük a mennyiségét ezeknek, mert besokallt a szervezete. Na, ilyenkor van az, hogy ha az embernek fogalma sincs róla, hogy az, amit egy ideje eszik (hetek, hónapok, vagy akár évek), már túl sok a szervezetének és szépen tudatlanul folytatja tovább a fogyasztását, akkor akár ezzel akár egy allergiát is produkálhat magának. Szóval, még időben jelezte nekünk a program, hogy ez most kicsit sok volt. Úgyhogy egy időre szüneteltettük ezeket az ételeket (kb. 2-3 hét), és szépen beállt egy egyensúly (az egyensúly mindig nagyon fontos), és onnantól soha többé nem jött fel ez a két étel. Heti 1-2 alkalommal ette, de volt, hogy hosszabb ideig nem kérte.

Viszont pl. a tejtermék és a glutén minden vizsgálaton feljön. Együttfogyasztva pedig különösen romboló hatású az ő szervezetére nézve (érdekes, hogy ez nálam is mindig feljön, férjemnél csak a tejtermékek). Kisfiamnál például kimutatta, hogy az idegrendszerében rakódott le a glutén, amit ha továbbra is fogyaszt, komoly esélye lesz időskori demenciára. Illetve már meglévő enyhe bélgyulladást jelzett nála (férjemnél is).

Mivel én olyan vagyok, hogy ha valami gondot okoz és változtatni kell, akkor képes vagyok azonnal változtatni, így szépen átálltunk a mentes életmódra, de természetesen az élvezetekről nem lemondva. Szépen megoldottam az igény szerinti táplálkozást, amit persze folyamatosan bővítek, fejlesztek, kreatívkodok, amennyire időm engedi. Mert mindig lehet egyre jobb és jobb. 😊

Mivel a gluténnak 6 hónap kell, hogy kiürüljön a szervezetből, likvidáltuk az életünkből, természetesen semmilyen finomságból nem kimaradva, továbbra is isteni, egészséges, genetikánknak megfelelő alapanyagokból előállított kenyereket és kedvenc finomságokat sütöttem, csak gluténmentesen, illetve tejmentesen is. Épp tegnap mondta gyermekem, hogy ’Anya, ennek a kenyérnek olyan az illata, mint a Sparban! Annyira finom!” 😊 Szóval, lehet nagyon finomat sütni glutén nélkül is. 😊

5 hónap múlva mentünk újra vizsgálatra. Kisfiamnál nagyon minimális glutén jelzés volt még mindig az idegrendszerben, de ez már sokkal alacsonyabb érték volt, mint előtte és a gép továbbra is azt javasolta, hogy kerülje a glutént és a tejtermékeket. A doktornő is nyugtázta, hogy jó irányba haladunk. Hát így tettünk. Azóta se evett semmit, amiben glutén lenne. Szerintem a következő vizsgálaton már zéró jelzés lesz.

Genetikai hajlamokat is jelezhet egyébként a gép. Pl. kisfiamnál szinte újra meg újra feldobja a szagérzékenységet, ami genetikai öröklődés útján alakult ki nála. És tényleg, pici korától szuperérzékeny a szagokra, ami egyfelől jó (az oviban pl. megmondta az óvónőnek, ha az ebédben valami nem stimmelt és úgy is volt), viszont másfelől ez a jelenség légúti érzékenységgel párosul, amit a szmogterhelés ront nála, ezért sokszor volt bedugulva az orra, így védekezett a terhelő szagrészecskék ellen. Na, ezt semelyik korábbi fül-orrgégész nem tudta volna beazonosítani, ahogyan nem is tudták és ezért szteroidos mérgeket, gyógyszereket próbáltak ránk tukmálni. Természetesen nem adtam be őket kisfiamnak. Gyerekorvost váltottunk, és akihez átiratkoztunk, egyben homeopátiás-természetgyógyász orvos is, és biorezonancia vizsgálatra is lehet hozzá járni. És így nagyon sokat javult a helyzet. Először is ugye pontosan megtudtuk, miért van ez a jelenség, majd kaptunk rá valós, hatékony megoldásokat, amiket szintén a biorezonancia mérésnél feljött értékek alapján javasolt a program, és nem a doktornő okoskodta ki. Tehát abszolút genetikára szabott, sejtszinten működő megoldást kaptunk. Leginkább azzal, hogy a genetikai igényeinek megfelelő ételeket eszi és igyekszünk kerülni azokat, amik belobbantják, felerősítik ezt a problémát. Illetve méregtelenítő cseppekkel tisztítottuk a betokozódott toxikus lerakódásokat. Ez egy folyamat. Mivel nagyon toxikus világban élünk, nem csoda, hogy ennyi nyavalya alakul ki. Bőven van mitől megszabadulni és ez nem megy egy nap alatt. Kitartónak kell lenni.

Szóval, ha engem kérdezel, én imádom a biorezonanciát, mert nem találomra lövöldözünk, mint egyes orvosok, meg nem kell 10 féle kivizsgálásra elmenni, ahová a körzeti doki is csak azért küld, mert halvány fogalma sincs, mi lehet a bajod és aztán a kivizsgálások eredményei sem mindig egyértelműek, te meg közben szépen csendben szenvedsz és senki nem tud igazán segíteni. Szerintem egy baromi fejlett eszköz, ami minden körzeti orvosnál ott kéne legyen. Nyilván nem véletlen, hogy nincs ott. Van itt bőven elnyomás.

Szerencsésnek érzem magunkat, mert a mi gyerekdokink nagyon képzett (folyamatosan képzi magát) és nagyon emberséges, kedves ember is egyben. Gyógyszert még soha nem írt fel kisfiamnak, aki most már 10 éves és ha el is kap valami légúti nyavalyát, 2-3 nap alatt vége (korábban 2-3 hétig is elszenvedtünk egy-egy betegséggel, de persze még így is kevesebbet betegeskedtünk, mint a többi gyerek.). Gyakorlatilag nincs leterhelve méreganyagokkal a teste, precíz diagnózist kap a biorezonanciával és pont azt teszi a szervezete, amire hivatott: egy kis természetes támogatással meggyógyítja önmagát.

Ha esetleg érdekel, meg tudom adni a dokinőnk elérhetőségét, a biorezonanciát magánrendelésen szolgáltatja.

Még egy példa: Pár éve 100%-os értékkel mutatta ki nálam, hogy pajzsmirigy alulműködésem van (elég pocsékul is éreztem magam), amit erős földsugárzás okoz és javasolta, hogy méressük meg a szoba sugárzását, ahol alszom. Sajnos akkor anyagilag már nem fért ez bele, ezért egyszerűen próbaszerencse alapon átraktuk az ágyunkat a szoba másik oldalára. A következő vizsgálaton, azt hiszem, 3 vagy 4 hónap múlva újra ránéztünk a pajzsmirigyre, és gyakorlatilag a 100%-os sugárzás terheltség 0-ra redukálódott. A tüneteim is elmúltak, sokkal jobban éreztem utána magam. Az a durva, hogy amikor a kisfiam még kisebb volt, mellettem aludt, és minden éjjel szinte menekült az ágy másik sarkába. Reggelente folyton az ágytámlához felkúszva ébredt. Mintha érezte volna ezt az erős sugárzást. Miután áttettük az ágyat, ez megszűnt, sokkal kevesebbet mocorgott és nem mászott sehova.


Hát sok mindent tudnék még írni, de sajnos nincs több időm, ne haragudj. Talán még maximum annyit, hogy akik megkérdőjelezik a biorezonanciát, azok lehet, hogy képzetlen orvosnál jártak, akik maradi gépekkel vizsgáltak. Szerintem nagyon fontos, hogy aki a biorezonanciát szolgáltatja, egyben képzett orvos is legyen és a legjobb kombináció, ha orvos-természetgyógyász és a legfejlettebb mérőgéppel rendelkezzen. Na, a miénk ilyen. 😊


Ha van még kérdésed, írhatsz privátban is. Igyekszem mielőbb válaszolni.


Szép napot!

2020. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Előző vagyok. Elnézést, ha valamit félreírtam, vagy nem teljesen irodalmi a szöveg, csak nagyon siettem, de szerettem volna megválaszolni a kérdésedet, amire csak véletlenül akadtam rá kisfiam tanítása közben , amikor kerestünk valamit a neten. :) Aztán szünetet tartottunk és itt ragadtam. :)

Esetleg még írd meg, hogy mi a pontos bajod, milyen tüneteid vannak. Hátha tudok valamit akár javasolni is. Nem vagyok orvos, de nagyon sokat képzem magam, főleg külföldi forrásokból. A dokinőnk meg is jegyezte párszor, hogy akkor most nem is magyarázza bővebben a diagnózist, mert látja, hogy mennyire otthon vagyok az egészség témában, akár kollégák is lehetnénk. :) És tényleg úgy beszél velem, mintha orvos vagy minimum természetgyógyász lennék. :) Nyilván jólesik ezt hallani egy orvostól, de azért ettől azért még messze vagyok. De legalább lelkesítő! :)

2020. ápr. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, rengeteget segített vele, s még is nyugtatott!
2020. máj. 1. 17:49
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy mentem biorezonanciára (többször is), hogy már egy csomó hagyományos orvostudományi vizsgálat és diagnózis volt mögöttem és mindegyiket kimutatta a biorezonancia is, pedig nyilván nem kötöttem a vizsgálatot végző orrára. Viszont az értelmezésével vigyázz, mert csak sablonok alapján értelmeznek és sok múlik az értelmező műveltségén és ezek nem orvosok. Pl. nekem mindig elmondták, hogy rossz a felszívódás az emésztőrendszeremben, de mindig adtak rá egy ilyen homályos természetgyógyászi magyarázatot, hogy biztos sok adalékanyagot eszek (nem) és "meg vagyok mérgezve", ezért tisztítókúrát kell végeznem (amihez persze biztosan van valami több tízezres csomagjuk, ami a "legjobb"! - na persze). Később kiderült, hogy teljesen más áll a felszívódási zavar hátterében és az ilyen drasztikus béltisztítások még csak növelik a bajt, nem csoda hogy semmi nem változott tőle. Szóval a kínált megoldásokkal és értelmezésekkel legyél óvatos.
2020. máj. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pozitív tapasztalatom van vele. Egy évig hullott a hajam, nem tudtam mitől, még a mandulámat is kivetettem, mert arra gyanakodtunk az orvossal, de a hajhullás nem állt el. Elmentem egy biorezonanciás kezelésre, ahol kiderült, hogy olyan baktérium van a szervezetemben, ami hajhullást okoz. 3 nap alatt helyrerakta a hajamat. Ami az orvosoknak 1 év alatt sem, az a biorezonanciának 3 nap alatt ment :) Szóval én maximálisan ajánlom
2020. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%
Hülyeség az egész, a buta emberek hisznek csak ilyesmikben. (Valódi) Tudományos alapja 0.
2020. szept. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem kicsit járj utána a témának, mielőtt így megcsillogtatod a műveletlenséged. Plusz tanulj meg írni és helyesen érvelni, mielőtt egyáltalán a szádra veszed a tudomány szót. Az egész test elektromos/elektromágneses jelekkel kommunikál. A tudomány egyik fő pillére a valószínűségszámítás. Ez írja le, hogy két dolog között van-e kapcsolat vagy nincs, azaz pusztán véletlen egybeesésről van-e szó. Egy csomó olyan kapcsolatot leírt már a tudomány, amit még nem tudtak megmagyarázni, de ettől még alkalmazzák. Amikor gyógyszerek betegtájékoztatójában azt látod, hogy "hatásmechanizmusa nem tisztázott" az PONTOSAN azt jelenti, hogy nem tudják megmagyarázni, miért hat, de hat. Akkor az alapján, amit írsz, maga a tudomány is hülye és buta emberek fantazmagóriája, mert nem ismert kapcsolatok alapján alkalmaznak dolgokat...
2020. szept. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudom, mi alapján titulálsz műveletlennek, kedves utolsó. Nem ismerjük egymást, egy szót nem beszéltél még velem. És hiába irkálsz itt fél oldalas ,,magyarázatot”, meg érvelsz az olyan gyógyszerek mellett, amelyeknek hatásmechanizmusa nem tisztázott, a lényeg ugyanaz. Tudományos alapja nincs. Te írtad le, hogy tudjuk, hogy hat, de nem tudjuk miért. Akkor szerinted ebben mi a tudományos magyarázat? Az írásodban többszörösen mondasz ellent magadnak. Azt meg különösen nem értem, hogy az írásomba miért kötöttél bele.
2020. szept. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8%
Még mindig én vagyok, ajánlom figyelmedbe dr. Novák Hunor orvos 2018-as írását a biorezonanciáról. Keress rá Google-n. Feketén-fehéren leírja, hogy áltudomány és pénzlehúzás. Na, akkor ő is műveletlen? Nem hinném.
2020. szept. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj én meg aztán abszolut nem értek hozzá, de engem az a Novák Doki nagyon idegesít már...Teljesen elzárkózik minden alternatív lehetőségtől, nagyon csőlátása van én úgy gondolom.

Az én véleményem szerint tulajdonképpen ha az ember valamiben hisz, ami nem árt, akkor már maga a placebo miatt is működik valamilyen szinten...

Rengeteg minden agyban dől el ezt a saját bőrömön is számtalanszor tapasztaltam már..aztán ha van valami ici--pici igazság is ezekben az alternatív dolgokban , akkor már használ.

Én mindig azt mondom, hogy a lényeg, hogy az ember maradjon talán a 2 között.

A nyugati és a keleti orvoslás között.

Sokan csalódnak a nyugati orvoslásban és bizony én is hallottam már olyan sztorit, hogy egy fiatal nőnek ki akarták szedni a méhét,mert nagyon csúnya összenövései (endometriózisa) voltak és nyilván nem engedték, aztán elmentek egy akupresszőrhöz vagy mi az (kínai orvoshoz) és csodák csodájára pár alkalom után a lány jobban lett, később UH is kimutatta, hogy eltűnt az endometriózis és most már 3 gyermeke van...

Most ezek után, ezek az említett emberek nyilván kételkedni fognak a nyugati orvoslásban..

Hozzáteszem rám is volt már olyan nőgyógyász, aki rámfogta, hogy endometriózisom van , aztán azóta már 3 orvosnál voltam és ők azt mondták, hogy nincs.

Aki rámfogta meg se nézett UH-on, csak a tüneteim alapján mondta...

Írt fel 3 havi adag fogamzásgátlót, amit szünet nélkül kellett szednem, jól bekavart a hormonrendzsremnek, bár ki tudja nem mondodm, lehet tényleg volt egy kezdődő endometriózis és az mulasztotta el, bár nem hiszem ,mert az elején abba kellett hagynom a gyógyszer szedését, mert olyan rosszul ledtem tőle..szóval én nem vágom mi ez a biorezonancia, de ki tudja.

Majd utánanézek, kipróbálom és akkor tudok véleményt is mondani róla..:)

2020. okt. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!