Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Jutavit 500 mg c vitamin...

Jutavit 500 mg c vitamin tablettábol, soknak számit ha napi kettőt szedek?

Figyelt kérdés
2020. máj. 24. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem hinném, simán lehet 1000 mg C-vitamint beszedni egy nap, vannak is ilyen C-vitamintartalmú tabletták. Én is 1000-rest szedek. (Igaz, nem Jutavit).
2020. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 szamo77db ***** válasza:
50%
Én nem szednék be ennyit, mert úgy hallottam, a C vitamin oxalát köveket képezhet a vesékben. Megelőzésben nem segít, csak egy már kialakult betegség leküzdésében.
2020. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Nyugodtan szedj 1000 mg-ot. Van, aki sokkal többet is beszed.
2020. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
86%
Nem, én is nap 2-t eszem: reggel és este 1-1.
2020. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mármint az 500 mg-bol eszel kettőt?
2020. máj. 24. 18:32
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Felesleges olyan sokat beszedned, kétnaponta reggelenkét 1 szem elég.
2020. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 nizijozsef ***** válasza:
50%
A feleslegesen beszedett C-vitamint a szervezet nem tárolja, hanem természetes uton távozik a szervezetedből a vizeleteddel .
2020. máj. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
84%

Hát, az a gond, hogy bár tényleg üríti a vizelettel a szervezet a fölösleget, de egyrészt minek szednél akkor a napi felhasználhatóból többet? (ami úgy 300 körül van) Másrészt tévhit, hogy nem káros. Ugyanúgy, mint minden túlszedése okozhat ez is panaszokat. Émelygés, hányinger, stb. Ráadásul a vivőanyagai, a kapszulának, vagy tablettának nem túl egészségesek. Ezeket is felhalmozhatod a szervezetben túlszedéssel. És a vitaminoknál, meglepően kevés szívódik fel ezekből a termékekből, pusztán azért, mert nem természetes a vivőanyaga. Ha sok zöldséget, pl. tv.paprikát eszel, azzal jobbat teszel a szervezetednek. Természetesen van amikor indokolt a nagyobb dózis szedése, de ezt kúraszerűen szokták alkalmazni, 3hónapig, vagy max 6.

És az ne nyugtasson, hogy más sokkal többet is szed. Mások más rossz szokásokkal rendelkeznek, ez így butaság.

Ha nem írták elő neked a kúrát, akkor próbáld meg a napi egyet és egyél zöldségeket, gyümölcsöket. Többet teszel azzal az egészségedhet. :)

2020. máj. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Botond1999 ***** válasza:
59%
Ha egyébként normálisan étkezel, sok zöldet vagy gyümölcsöt fogyasztasz, akkor arra a napi 500 mg-ra sincs szükséged. De ennyi egyébként nem árt meg. Ha a szervezeted nem igényli, akkor nem tárolja: a vizelettel távozik.
2020. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Liposzomális C-vitamin elvileg sokkal nagyobb mértékben felszívódik, ezekből a sima C-vitamin tablettákból nagyon kevés. Nem emlékszem pontosan, mennyit olvastam, de olyan max 20-30% rémlik (lehet, hogy rosszul emlékszem, és ennyi sem). Szóval bajt nem okozol azzal magadnak, ha 2 db 500-asat beszedsz (egyébként a dobozra mi van írva napi ajánlásnak, 1 v 2?), de talán szerencsésebb volna legközelebb valami jobb terméket választani, annak a dózisnak megfelelően, amire szükséged van. Állapottól függ, hogy a szervezetnek mennyi C-vitaminra van szüksége, de abban teljesen igazat adok az előttem szólónak, hogy minél több vitamint próbálj meg természetes forrásból bevinni.
2020. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!