Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mérgező a fügefalevél?

Mérgező a fügefalevél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van aki használt már fügelevél teát? Állítólag nagyon jó álmatlanságra és leviszi a vércukrot, azaz cukorbetegségre is jó, de még nagyon sok mindent felsorolt, hogy mire jó. Egyik ismerősöm árulja és azt mondta hogy egy nap max 2 csésze tea kell mert ha többet iszunk mérgező lehet, emiatt nagyon félek kipróbálni, bár youtubeon láttam videót hogy szörpüt csinálnak a levelébol. 😃



2020. szept. 6. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom igaz-e, de ha félsz akkor igyál napi egy csésze teát.
2020. szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismered a mondást? "Kis mértékben gyógyszer, nagy mértékben orvosság." Ez számos gyógyhatású növényre is igaz. Ne igyál belőle sokat, akkor nem lesz bajod.
2020. szept. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Grimfox ***** válasza:
Ez attól is függ, milyen fügefajta levelét használod. Csak a kertekben, a gyümölcséért legalább kétfélét szoktak termeszteni. Nem tudom, hogy melyiknek milyen, és mennyire erős hatása van, de ritka az, ha a tejnedves növényeket jó ötlet meginni (a pitypang pl kivétel). Ha a kereskedelmi forgalomban beszerezhető teát, vagy keveréket iszod, az nem okozhat bajt, amíg nem fogyasztod túl, mert nem engedélyeztetnek olyan gyógynövényeket, amikkel könnyen megmérgezheted magad. Ha saját fa levelét akarod használni, akkor elsőre azt kell kiderítened, pontosan milyen fügefajról van szó. Utána utánanézel az interneten, hogy az adott fajnak (a latin nevét használd kereséskor) igató e a teája. Néhány gyógynövényes könyvben is szerepel a füge, ott a konkrét fajt is illik feltüntetni.
2020. szept. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nyugodtan ihatod. Cukorbeteg férjemnek főzöm már évek óta, nagyon jók az eredmények. Bármelyik fajtájú fügelevél jó. Tavasztól nyárvégéig szedheted. A tejes-eres részt vágd ki, megmosod, darabolod a levelet. Én leszárítom, porítom is. 2 dl forró víz, 1 teáskanál levél. Nem szoktam erősre hagyni, kb., 5 perc állás, szűrés. Langyosan érdemes inni. Fű íze van, de sosem ízesítem. Inzulinos cukorbeteg kollégának is adtam, 2 egységgel kell kevesebb inzulint használnia. Nem mérgező, sőt.... de az eres részeket ki kell vágni!
2021. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bih válasza:

Érdeklődnék hogy a kisfiam 8

Éves inzulinos cukorbeteg ő is íhatja a teát?

2023. aug. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!