Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mitől lehet az, hogy a Valeria...

Mitől lehet az, hogy a Valeriana szedése ellenére sokkal nyugtalanabb vagyok éjjel,és alig alszom tőle?

Figyelt kérdés

Reggelre még fáradtabb vagyok tőle, mint előző nap, és a szemeim ezáltal teljesen fel vannak puffadva.

Eddig még csak ezt az egy Valeriánás terméket próbáltam, de azt hiszem többet nem fogom beszedni.


2020. szept. 19. 09:43
 1/4 Grimfox ***** válasza:
100%
Ez attól függ, mi okozza a stresszt. A valeriána gyógynövényként közepesen erős, de inkább feszültségoldó. Alvásra a komló ajánlott. Tea formában például, mert úgy erősebb, de gyógynövénypárnácskát is szoktak belőle csinálni. Mivel a komló éppen most "érik", most be is tudsz gyűjteni annyit, amennyi minimum a kipróbálásra kell. Bármelyik erdőszélen akad. Leszeded, pár napig szárítod, kézzel lemorzsolod pikkelyekre, és 1-2 evőkanálnyit leforrázol 2 deci vízzel, lefedve állni hagyod 10 percig, leszűröd, és egy órával alvás előtt megiszod. Ha allergiás vagy a komlóra, akkor természetesen ne fogyaszd. Amikor szeded, viselj kesztyűt, mert néha irritálhatja a nyers komló a bőrt.
2020. szept. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ma el is mentem a közeli erdőbe, és tudtam is sokat gyűjteni. Megírom majd milyen sikerrel jártam (aludtam😉)
2020. szept. 20. 17:45
 3/4 Grimfox ***** válasza:
Jó pihenést!
2020. szept. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

...tehát,elkezdtem inni a komló teát. Az első este még nyugtalanul aludtam, de azt hiszem az a késői (és szénhidrátos) vacsorának tudható be.

A második este kamillával kevertem a komlót, és olyan jól aludtam, mint évekkel ezelőtt! Azóta is kb. kétnaponta iszom este a teát, és ha nem is zavartalanul, de lényegesen jobban alszom. A "zavart" részén még dolgozom... azt hiszem az inkább a fejemben lévő sok kavargó gondolat miatt van, csak nem tudom miért pont éjjel "akarom" a gondjaimat megoldani? 🙄😊

Még egyszer köszönöm a tippet!

Üdv!

2020. okt. 13. 10:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!