Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen olajokat ajanlanatok...

Milyen olajokat ajanlanatok nekem?

Figyelt kérdés

Eddig minden evben osztol tavaszig illatgyertyakat hasznaltam, de iden szeretnek ezen valtoztatni. Van egy mecsestartom, aminek a tetejere vizet ontok, ma teafa olajat es par csepp citromlevet adtam hozza es az szepen elparolgott a szobamban. Multkor kamillateat parologtattam el. Enyhe illatu boven eleg lenne, de legyen egeszseges es nyugtato hatasa legyen (engem mar az is nyugtat, ha eg a kis mecses..)

En citrom es levendulaolajra gondoltam, esetleg eukaliptuszra..


2020. okt. 3. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Citrom, levendula, eukaliptusz jó. Narancs, fahéj, borsmenta, ánizs van még nekem, amiket szeretek.

Citromfű is van itthon, de nekem nagyon nem jön be az illata.

2020. okt. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Citromfu, menta ugy is jo, ha a kertben szedek es kiszaritom?
2020. okt. 3. 21:13
 3/9 Grimfox ***** válasza:
100%

Szárítva teába való, úgy is van illata, de nem olyan, ami betölti a szobát.

Sajnos akkora mennyiségben nincs elég illóolaj, hogy használni lehessen.

A citrom, és az eukalpitusz inkább frissíti, pezsdítő érzetűvé teszi a levegőt, a levendula kicsit erős illatú, de nyugtató. Valamilyen citrusvirágra gondoltál már? Citrom, vagy narancsvirág olajra? Édeskések, és betöltik a szobát, és ha kis mennyiséget használsz, nem lesz tolakodó az illat.

2020. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, meg sokat meg nem tudok ezekrol az olajokrol sem sajnos.. Lattam olyat, gogy citrus olaj, erre gondolsz?
2020. okt. 3. 22:51
 5/9 A kérdező kommentje:
Ciprus olaj, bocsi
2020. okt. 3. 22:51
 6/9 Grimfox ***** válasza:
82%
Az más. A ciprus egy tujához hasonló fa, a citrusfélék meg narancs, mandarin, citrom, satöbbi. Mindkettőből nyernek ki olajat. Én a citrusvirágra, például citrom, és narancsvirág olajra gondoltam. A ciprus olaj inkább az eukaliptuszhoz hasonlít, frissíti a levegőt. A fenyőből nyert olaj is.
2020. okt. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az indiai citromfű vált be, DM-ben szoktam venni
2020. okt. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor ciprust es eukaliptuszt együtt inkabb ne vegyem, mert hasonlo? Van valami, aminek esetleg edeskes illata van es lehet keverni mas olajokkal?
2020. okt. 4. 11:36
 9/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Az olajok keverése ízlés kérdése, én például a túl összetett illatokat nem szeretem, mert erősek, és nem mindig kellemes az eredmény. De vannak a tipikus mixek, mint a fahéj, szegfűszeg és narancsolaj(nem narancsvirág) mint karácsonyi keverék, vagy mint a menta, és eukaliptusz, amik pezsdítőek. Édeskésre valószínű az első a nyerőbb. Az ilyenek, mint az ylang-ylang valószínűleg jól keverhetők jázminnal, lonccal, vagy citrusvirág olajokkal. De ezek elég tömények lesznek, nem biztos, hogy kellemes lesz a végeredmény.
2020. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!