Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Üdv.Van-e valami "jó"ötlet...

Üdv.Van-e valami "jó"ötlet térd izület kopás javitására?(bogyó,kapszula csak olyan kéne ami használ is)Köszönöm.

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 06:10
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha már kopott, akkor nincs.
2021. jan. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

legfőképp mozgás.

Úszás lenne a legjobb vagy vízitorna, gerinctorna, kerékpár, viszont semmiképpen sem olyan sport, ami rázkódással jár (futás, foci stb)

Ha van súlytöbblet, akkor azt leadni.

Emellet szedhetsz porcerősítőt kúraszerűen (3 hónapig)

Érdemes utána kis szünetet tartani, aztán másik fajta porcerősítőt elkezdeni, de a gyógyszertárban úgyis megmondják.

Vagy érdeklődj utána esetleg kezeléseknek, ha van a környékeden.

Mi is ilyen helyen dolgozunk..:)

2021. jan. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Glükozamin-szulfát.
2021. jan. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia/jo estet!

En anno versenytancos voltam, a sok keszules miatt a terdeim sokszor fajtak.. (8evesen kezdtem tancolni, 16 evesen hagytan abba es 13 evesen kezdodtek a bajok)

Az ortoped orvos felirt porcerositot (nem hatott), de a gyogytornasz megtanitott sporttapaszt felhelyezni es az sokat segitett. Mikor nem voltak rajtam a tapaszok, akkor etkezesi zselatint tettem a terdeimre es ugy fekudtem orakig es gyakran fogyasztottam etkezesi zselatint is (peldaul hazilag csinaltam "gumicukrot")

Nalam porclagyulast allapitottak meg

Most, 20 evesen mar csak frontok miatt fajnak a terdeim

2021. jan. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Sokan vannak sajnos ebben a helyzetben. Első körben a zselatinos borogatás, valamint porrá tört főtt csirke porcot lehet enni. Egy adott határig segít, szerencsés esetben nemcsak karbantartja, vissza is fordítja az enyhébb bajokat. Ha erről elkéstél, utána jön a párszor adható porc közé fecskendezett injekciós kezelés. Fájdalmas és csak pár hónapig szokott használni. Utána jön a porcműtét, ahol a csiszolóporszerűen dolgozó, a porckopást gyorsító "porcegeret" eltávolítják, a sérült felületeket eldolgozzák. Ha már ehhez is késő, vagy ezek sem segítettek, akkor jön a térd implant. Ekkor a teljes tédkalácsot kiszedik és mesterséges implantátumra - térdprotézisre - cserélik. Ez utóbbit csak idősebb korban szeretik végezni, mivel a protézis átlagos élettartama 16 év. Jó ha a beteg élete végéig kitart. Ha elkopik, nehezen cserélhető ki - általában nem is szokták. Utána jön a rokkantkocsi...

Tegyük hozzá, hogy a protkót többféle minőségben készítik. Nyilván egy alap TB támogatással a minimál verziót adják. Ha van sok pénzed, pár milláért kaphatsz sokkal jobbat, illetve beültetheted fiatalabb korodban is. DDe csodákat ettől sem kell várni. Plusz a túlsúlytól - ha van - sürgősen meg kell szabadulnod. A porc miatt is, meg a protkó miatt is. Sport abbahagy, térdet kímélő munkára és életmódra kell azonnal váltanod. Annál tovább fogja mindened bírni a strapát, minél kisebb a terhelés rajta.

2021. jan. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!