Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ismer-e valaki holisztikus...

Ismer-e valaki holisztikus endokrinológust?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül ebbe az alkérdésbe tartozik, mert nekem jó a gyógyszeres kezelés is, de keresnék olyan endokrinológust (főleg pajzsmirigy problémákkal), aki a teljes testet nézve gyógyít.


Sajnos eddig csak olyan orvosokat találtam, akik ránéznek a TSH-mra és elküldenek, hogy már jó a gyógyszerezésem.


De mivel Hashimotos vagyok (autóimmun) és alapból kortizol kimerültséggel kezdődött az egész, alacsony D vitaminnal és alacsony progesztronnal, azóta ezeket semmilyen orvos nem nézte, pedig összefüggnek.


Ismer valaki olyat, aki esetleg mindenre ránézne? Egy éve lettem diagnosztizálva, de azon felül, hogy a TSH-m lejjebb ment a jelei maradtak az egésznek (fáradtság, nem fogyok, száraz a bőröm, száraz a hajam, nem tudok jól aludni stb stb).


Köszönöm előre is!



2021. máj. 20. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam nála, csak hallottam róla, hogy Bérczy Judit ilyen.

Ismerős a dolog: 1 körül a TSH-m, de alacsony, referencia tartományon kívüli a t4-em, magas a reverzt3-am és két sztk-s orvos is elküldött, hogy ez normál működésű pajzsmirigy. De mégse vagyok jól. Fontolgatom a magánorvosi rendelést, de az árak kicsit visszatartanak egyelőre.

2021. máj. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

100% menj el magánba!


Köszönöm a segítséget! Nagyon ismerős a helyzeted...


Nekem is az a bajom a magánnal, hogy elmentem én magánhoz, nagyon jó visszajelzéses pasi volt sok sok 5 csillaggal stb és utána ő is elhajtott (bár nagyon kedvesen csinálta), hogy rendben van a TSH, semmi bajom nincs. Ahham köszike...


Neked anti TPO és anti TGB lett csináltatva?

2021. máj. 21. 07:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán anti TGB-t nem, a másik viszont rendben volt. Ez azért megnyugtatott. Gondolom nincs nagy bajom, de mégis furák a leleteim.

Olyan érthetetlen ez az egész: ugyanazok az orvosok, akik hangsúlyozzák, hogy ne önmagában a TSH-t nézzük, sorra küldik el a jó TSH-s, de rossz egyéb eredmenyes betegeket.

Akkor meg igazából visszajutunk oda, hogy mégis csak elég lenne a TSH. Úgyhogy én ezt nem értem

2021. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát én azért elég sokat kutakodtam a betegségemmel kapcsolatban online angolul. Olvastam tudományos kutatásokat, blogokat, összefoglalókat stb. És sok helyen az a vége, hogy a TSH arra jó, hogy segítsen a diagnosztizációban, de utána már nem sokra jó, ha kezelés alatt áll az ember. Mert hiába optimális a TSH, minden más fontosabb...

De sajnos nagyon sok doki még le van itt ragadva...

Én sem értem, hogy hogyan praktizálhatnak így ezek a dokik...

2021. máj. 21. 20:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok. Annnyira ellentmondásosak az eredményeim, hogy ilyet kb. másnál nem is láttam. Sok angol nyelvű anyagot olvastam én is, de sajnos igazán konklúzióra nem jutottam.

Viszont elkeserítő, mert az van pl. A reverz T3-al, hogy "sztár" endokrinológus is letagadja (orvos válaszolban elküldi a beteget, akinek ordít a leletéről, hogy ilyen eltérése van) ennek a problémának létezését.

Dilemma az egész, mert azt látom, hogy nem szervi problémám van, mint a Hashimoto esetében, a félrekezelést se szeretném megkockáztatni.

Most viszont eszembe jutott még egy név: Varga Timea (periodX). Nem tudom, hogy a holisztikus jelző igaz-e rá. De róla igazán pozitívakat hallottam. Ha valakit felkérésnék a jövőben, valószínűleg ő lenne.

2021. máj. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A PeriodX-ben voltam én is, ahonnan kedvesen elküldött a doki, de férfi volt, szóval nem tudom, hogy esetleg a Varga Tímea jobb lenne-e. Megpróbálkozom velük, amint be tudok jelentkezni.


Igen, a nap végén az a baj, hogy nem vagyunk orvosok... Vagy legalábbis én nem, te nem tudom, hogy az vagy-e :) És ezért hiába kapunk információkat, az nem áll össze egy teljes rendszerré...


Remélem megtalálod az orvosodat! Ha esetleg a közeljövőben mész valakihez, akkor megírod a nevüket légyszi utána, ha szimpi volt a doki? Én most még legalább egy hónapig nem tudok menni senkihez...

2021. máj. 22. 08:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, én se :) Igen, ez a baj, hogy nem áll össze a kép. Ráadásul ez az endokrinológia nem egy laikusként könnyen érthető terület.

A közeljövőben nem hiszem, hogy megyek. Sajnos most több nőgyógyászati problémám van, azokra koncentrálok. Bár ugye itt minden mindennel összefügg, lehet, hogy nem ártana azokat is az endokrinológia felől közelíteni.

2021. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem, az endokrinológia az egy nagyon összetett terület, szóval teljesen igazad van, nem könnyű laikusként...


Remélem tudnak segíteni a nőgyógyászati problémáidon! És lehet, hogy érdemes lenne az endo, igazad van. Mivel összefüggenek. Bár ezen a ponton már kitudja... Néha még az orvosok sem (:

2021. máj. 23. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!