Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Melyik kenőcs a legjobb...

Melyik kenőcs a legjobb csonthártya-gyulladásra?

Figyelt kérdés
Gyulladt lábra melyik, milyen kenőcs, krém vagy kence a leghatásosabb, ami használ is? Már mindent kipróbáltam, hagyma, káposzta, nyers-krumpli, paradicsom, stb. Az orvos olyan kencéket írt fel amitől kiütéses lett a lábam. Ha tudtok jobbat, megköszönném.

#csonthártya, gyulladás
2021. jún. 2. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:

A fekete nadálytő krém jó szokott lenni elvileg :-)


Plusz ott a youtube, nagyon sok gyakorlatot mutatnak, ami ilyen gyógytorna jellegű (nyújtások) javarészt, az én fájós térdem pl az ottani gyakorlatok alapján gyógyult meg :D

2021. jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Grimfox ***** válasza:
Attól függ, mitől van a gyulladás. A fekete nadálytő tényleg jó ötlet, de önmagában sok gyulladásra nem elegendő. A probléma okától függően eltérő adalékanyagokra lehet szükség. Sérülés, valami krónikus dolog, vagy fertőzés okozza?
2021. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Grimfox 2/2 Az okát sajnos nem tudom, ortopédus szerint lúdtalp, bokasüllyedés, rossz cipő választás áll a háttérben. Szerintem nincs ilyen tünetem. Betétes cipőket hordok. Sérülés, fertőzés is kizárva. 20 évvel ezelőtt volt ilyen tünetem. Röntgen-besugárzás volt a gyógymód. Ezt azonban szeretném elkerülni.
2021. jún. 4. 16:25
 4/6 Grimfox ***** válasza:

Így maximum a tünetek kezelhetők. Mondjuk már az se rossz, ha nem fáj.

Ez a recept esetleg csökkentheti a gyulladást, és a fájdalmat:

Törj össze apróra fekete nadálytő gyökeret(markolj bele két kézzel, amennyit megfogsz, nagyjából annyit), lucfenyő tűt egy marékkal, egy evőkanál mustármagot, és 1-2 evőkanál rozmaring levelet, és ha tudsz szerezni, egy marék bojtorjángyökeret(bogáncs. Megvan e nélkül is a keverék, csak jó, ha van benne). Az egészet törd össze, és keverd össze.

Nagyjából 4 dl kókuszzsírt olvassz fel, hogy enyhén bugyogjon, szórd bele a fenti keveréket, és 3-5 percig alacsony lángon melegítsd. Utána zárd el, és meleg helyen tárold az egészet lefedve. Ha nagyon sürgősen kell, akkor egy napig, majd melegítsd újra, szűrd le, és töltsd tároló edénybe. Ha nem annyira nagyon sürgős, akkor meleg helyen 5-7 napig hagyd "érlelődni", és csak azután melegítsd újra, és szűrd le.

Ha érzékeny a bőröd, hagyd ki belőle a mustármagot. Ha a gyantára érzékeny a bőröd, akkor a fenyőt hagyd ki, a mustármag maradhat. Éjszakára érdemes ezzel bekenni a lábad, amikor pihenteted.

2021. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4/4 Grimfox Nagyon megköszönöm. Ki fogom próbálni, ha sikerül összeszednem a hozzávalókat.
2021. jún. 4. 22:20
 6/6 Tudi333 válasza:
Aminoerget próbáld ki!
2021. jún. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!