Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Amit szedek diófa levelet még...

Amit szedek diófa levelet még fel lehet használni?

Figyelt kérdés
Tudom ilyenkor már csökkent hatóanyaga tartalma van de szedtem dió levelet és a szememet szeretném vele borogatni.Fel lehet még használni vagy majd csak jövőre szedjek?ár a szememre most kéne.

2021. okt. 23. 02:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Te normális vagy? Az eléggé mérgező.
2021. okt. 23. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, nyáron szokták szedni, amikor szép zöldek és egészségesek a levelek, majd kiszárítják. A mi diófánkon már erősen sárgulnak a levelek, te mikor szedted?

Szárított diófalevelet drogériákban is tudsz venni, nem kerül sokba.

1-es, a belőle főzött teát inni is szokták, és külsőleg is lehet használni. Az én dédmamám a haját festette vele idősebb korában :)

2021. okt. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1/


Ezért kell szabályosan alkalmazni

2021. okt. 23. 12:40
 4/9 A kérdező kommentje:

2/


Én csak tegnap szedtem van benne zöldebb is de ha lehet kapni megnézem azt is. Nekem a szememre kéne borogatni

2021. okt. 23. 12:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Csersavas. Gyulladasgatlo
2021. okt. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Júliusban van a diólevél szüretelés ideje.

Olvasd Gyuri bácsit. Vedd meg a teáját.


"A szem külső mosogatása a diólevél teájával oldja a szemfenéken lerakódott plakkokat, javítja a látást."


Ha gyulladt a szemed, akkor kamillateával gőzöld. Forrald fel, tedd bele a kamillát, hagyd állni. Tedd tálba, hajolj fölé, tégy a fejedre egy törülközőt, és nyitogasd ki a szemed.

2021. nov. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A diólevél szüretelés ideje július.-augusztus.

Amit most szedtél, dobd el, vagy ne igyál belőle, legfeljebb a lábadat áztasd bele.

[link]

2021. nov. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6/


Nem gyulladt teljesen más baja van.

2021. nov. 8. 21:09
 9/9 A kérdező kommentje:

7/


Nem is akartam meginni

2021. nov. 8. 21:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!