Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Párásító készülékbe lehet...

Párásító készülékbe lehet tenni lefőzött kamillateát? Ha pokróc alatt használom a készüléket van olyan ereje a párának, mint a tálból való inhalálásnak?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor le kell-e szűrni teljesen -ha nem filteresből főzöm, vagy maradhatnak benne szemcsék mert nem gond a készüléknek?

2022. febr. 12. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rakhatod nyugodtan. Én leszűrném, de takarítani azért így sem lesz annyira egyszerű.
2022. febr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tálból amúgy meleg para jön ki, a készülék meg hidegpárát csinál, pokróc alá felesleges betenni.
2022. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifejezetten inhalálási célból akarod, akkor ne. A forró gőzzel való inhalálásnak éppen az a lényege, hogy a meleg gőzök ingerlik a nyálkahártyát, fokozott nyálkaképződésre serkentik, ami viszont köhögéssel kiürül.
2022. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A kamilla hatása amire szükségem van elsősorban.

Tudom, hogy nagyon gáz, de fogalmam nincs, a normál párásítóban akkor ezek szerint nem fűtőszál van? Hogy lesz hideg a pára? Gőzkibocsátást ír az árukeresőn amit néztem, a gőz meg forróvíz párolgása. Illetve van olyan, hogy ultrahangos párásító, abba is folyadékot teszünk és annál írja, hogy hideg párásítás. Nem tudom ésszel felfogni ha pokróc alatt van a beteg akkor ott felgyűlik a kamillapára és hatásosabbnak kéne lenni, a párásító készüléknél miért nem így van? És a hideg pára nem megy az agyamig hogy az mi.

2022. febr. 12. 17:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem meleg hatására párolog el intenzíven a folyadék, hanem az ultrahang rezegteti meg a vizet, és így szabadulnak ki apró kis vízmolekulák.

A kamilla nyugtat, de szárítja is a nyálkahártyát, tehát én sót mindig szoktam mellé rakni. Arcüreg gyulladásra, orrmelléküreggyulladásra, váladékoldásra tud jobb lenni a melegpára. Hidegpárát meg simán száraz levegőre, rekedtségre, cruppos kohogesre jobb használni.

2022. febr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5# Köszönöm, így már világos. Nekem melegpárára van szükségem ezek szerint, a sóötletet köszönöm.
2022. febr. 12. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!