Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szívritmuszavar, magasvérnyomá...

Szívritmuszavar, magasvérnyomás! Tudtok gyógynövényeket?

Figyelt kérdés
Aki orvost ajánl, lepontozom, mert utálom az orvosokat!!!

2022. márc. 10. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Akkor is ezt mondanád, ha nyílt lábszártörésed lenne...???


Menj valami kuruzslóhoz, az való neked!

2022. márc. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2022. márc. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt mondanám, amit az őskorban mondtak:) Sikerült fennmaradnia a fajnak.
2022. márc. 10. 16:11
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

"Sikerült fennmaradnia a fajnak."


Igaz. Ha már van gyereked, akkor tkp. már nem is kell orvos neked, mert sikeres szaporodtál, akár fel is fordulhatsz.


Magas vérnyomás, szívritmuszavar: még egy jó kis tipplós lottót is lehetne készíteni, hogy vajon szívmegállás vagy stroke lesz a halál oka.


De orvoshoz nehogy elmenj!

2022. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekem, tanulok
2022. márc. 10. 19:19
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Magas vérnyomásra nagyon jó a céklalé (dm-ben és rossmannban is kapni 500 ml-es 500-550 Ft), az instant leviszi.

Elhízott vagy normál testalkatú vagy? Ha husibb vagy, próbálj meg fogyózni, mert a túlsúly is okozhat magasabb vérnyomást. Tudom, ez elcsépelt meg közhely, de az erek "tornáztatása" fontos, hogy minél tovább maradjon rugalmas, mert ahogy öregszik és egyre rugalmatlanabbá válik, és idővel az érfalakon képződő koleszterinlerakódás miatt beszűkül az erek átmérője, így a vérnyomás is megnő (kisebb átmérőn nagyobb sebességgel tud haladni a vér). Az is előnyös ha minél inkább kerülöd az olajos-zsíros kajákat, mert ezek se érbarát ételek.

Továbbá a sós ételeket is érdemes mellőzni, mert a só több folyadékot megtart a vérerekben, ezáltal magasabb lesz a vérnyomás is.

Most hirtelen ezek jutottak eszembe mi okozza a magasabb vérnyomást.

2022. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült fennmaradnia a fajnak? Az ősemberek csoda volt, ha megélték a harminc évet. De ha ez a célod, valóban felesleges az orvos.


Ahogy írták előttem, só mellőzése, zsíros ételek mellőzése, kávét és alkoholt is el kell hagyni, ha dohányzol, azt is mindenképp. Rengeteg gyümölcs-zöldség, életmódváltás, rendszeres testmozgás. Ha túlsúlyos vagy, optimalizálni kell a testsúlyod. Teaféléket szoktak még mondani, de ez már inkább humbug, legalábbis nincs tudományosan bizonyítva. Lehet kapni vérnyomáscsökkentő teakeverékeket, meg a neten rengeteget találsz, én a fagyöngy teáról hallottam.


De nincs olyan csodaszer, amiből csak iszol minden nap egy pohárral, és elmúlik. Abban igazad van, hogy életmóddal rengeteg betegség megelőzhető és kezelhető, de azért viszont komolyan tenni kell. És a magasvérnyomás-betegség pont ilyen.

2022. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Grimfox ***** válasza:
Ez a szívritmuszavar, és a magas vérnyomás okától függ. Ugye több oka is lehet, és mindegyikre más gyógynövény, vagy gyógynövényes készítmény hatékony. Szívritmuszavarra egyes esetekben jó lehet a galagonya virág, és termés, de nem minden probléma esetén. Más esetekben a gyógynövény, ami jó a panaszra nagyon erős szívméreg, és csak készítményen, orvosi előírásra, és adagolásra alkalmazható, ugyanis az adagolás elhibázása halálos. A helyes adagolás viszont nagyon hatékony. Vérnyomáspanaszokra, függően az okától jó lehet a pásztortáska, és a diólevél, vagy ezek keveréke, ezeket tartalmazó keverékek. Ugyanakkor a diót tartalmazó keverékeket csak kúraszerűen lehet használni, mert a dió juglon-tartalma hosszú távon már káros. Mindenképpen tudni kell, mi okozza a problémát, azaz a zavart, és a magas vérnyomást, különben könnyen félrekezelheted magad, de még egy természetgyógyász is félrekezelhet, ha nem tudja, mitől vannak a tünetek. Szívproblémák esetén a félrekezelés könnyen végződhet halállal, ezért jobb nem kísérletezni.
2022. márc. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Grimfoxnak igaza van.

Többek között magas vérnyomásom is van, és egy pár éve betiltották azt a vérnyomáscsökkentőt, amit szedtem. A körzetim szabin volt, és vettem a Bánó féle galagonya, fokhagyma, fagyöngy kapszulát, és azt szedtem.

A Ködpiszkáló blogon is volt akkoriban erről szó, és ott is leírtam ugyanezeket, -ott gyógyszerészek cikkei válaszai vannak-, és még jóvá is hagyták a választásom.

2022. márc. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!