Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kristálypalackot hogyan kell...

Kristálypalackot hogyan kell tisztítani?

Figyelt kérdés

Az egyik családtagom névnapjára olyan üvegkulacsot kapott, aminek egy nagy kristály van a belsejében (kivehető ásványbetét tulajdonképpen).

Az a kérdésem, hogy egy ilyen kulacsot hogyan kell megtisztítani?

Persze magát a palackot mosogatószerrel elmosom az nem gond, de ezt a kristályos betétet mivel tisztítsam meg?

Sima víz szerintem nem elég, viszont ásványt nem tudom mivel lehet tisztítani, úgy hogy ne tegyek kárt benne (eredeti ásvány, nem üveg).

Ha a palackba beleteszen a betétet és feltöltöm vízzel, akkor az ivóvíz hozzáér a kristályhoz, szóval valahogy meg kellene tisztítani, csak nem tudom mivel.

Ha valaki tud írni valamilyen bevált tanácsot, azt nagyon megköszönném!



#ásványtisztítás
2022. márc. 12. 17:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen ásvány?
2022. márc. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az eredeti, amivel a palackot kapta az obszidián, illetve van egy pót betét a kulacshoz, az howlit ásvány.

Melyiket hogy kell tisztítani?

2022. márc. 12. 18:29
 3/16 anonim ***** válasza:

"Ha a palackba beleteszem a betétet és feltöltöm vízzel, akkor az ivóvíz hozzáér a kristályhoz, szóval valahogy meg kellene tisztítani, csak nem tudom mivel."


Nyugodtan tisztíthatod ivóvízzel, de ha nem felel meg, akkor használj ásványvizet, vagy ha ez sem jó, akkor desztillált víz is megteszi.

2022. márc. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne elég a víz?
2022. márc. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én csak arra gondoltam, az ivóvíz hátha túl klóros, az ásványvízben is van ásvány ugye, de a desztillált vízben pont semmilyen ásványi maradék nincs.

Szóval pont elég a víz, csak írtam több alternatívát.

2022. márc. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Valamivel szeretném "fertőtleníteni" a kristály felszínét, mert hungarocellbe volt csomagolva szállításkor, ezért kevés nekem ha csak vízzel leöblítem.

Ha csak dísz lenne a kristály a palackban akkor persze elég a víz, de úgy van kialakítva a kulacs, hogy mikor feltöltöm vízzel, akkor az a víz, amit innék, hozzáér a krisztályhoz.

Ezért keresek valami megoldást, hogy egy kicsit megtisztogassam kívülről azt a kristályt, mert hát azért ki tudja mióta állt abban a hungarocellben.

2022. márc. 13. 13:51
 7/16 anonim ***** válasza:
Ahhoz is elég a víz, mosd meg jól aztán igyál🤷‍♀️ nem halsz bele
2022. márc. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jól van na😂😂

Én mostanában minden fertőtlenítek, mert nekem az a biztos, különben sem én fogok belőle inni, csak szeretnék alternatívákat a kristálytisztításra.

Sóval valaki próbálta már? Vagy bármi mással ami ilyen fertőtlenítő hatású?

2022. márc. 13. 16:56
 9/16 anonim ***** válasza:
Persze lehet sóval is.
2022. márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Tessék:

Csak azért másoltam be, hogy ne kelljen letekerni az oldal aljára.

[link]


"Hogyan tisztítható a kulacs?


A kulacs minden alkotórésze lecsavarható, vagyis a kristály az aljzat és értelemszerűen a kupak is, így minden elem nagyon egyszerűen tisztán tartható és nem kell különféle trükkökhöz folyamodnod.


Kulacs ásványbetét nélkül – Mosogatógépben is mosható


Ásványbetét – A kristály mosogatógépben és mosószerrel sem tisztítható.


Kristály tisztítás vízzel: 2-3 percig tartsd hideg, folyó víz alatt, majd hagyd hogy magától megszáradjon

Kristály tisztítás sóval: Tegyél egy evőkanálnyi himalája sót és hideg vizet egy edénybe és áztasd bele a kristályt pár percre, majd mosd le folyó, hideg vízzel, végül hagyd megszáradni

Kristály tisztítás száraz sóval: Tedd a kristályt középre és rakd körbe száraz sótömbökkel, majd hagyd így egy egész napra."

2022. márc. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!