Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A borsmenta olajat(csepp)...

A borsmenta olajat(csepp) hogyan kell használni?Lehet vízzel inni?

Figyelt kérdés
Vettem egy Menthachol nevű étrend kiegészítő borsmentát,napi 10 csepp az ajánlott adag,amit kockacukorra meg kenyérre ír,lehet ezt vízzel hígítva is meginni?Ti higy szoktátok?

2022. jún. 10. 19:25
 1/8 Grimfox ***** válasza:
100%

Kockacukorral a legjobb, én azzal szedtem. Vízzel hígítva még nem hallottam, de ha csak nagyon kevés vízben oldod, akkor szerintem úgy is működik. Cukorral azért jó, mert azt a nyálad gyorsan elkezdi bontani, és sokkal gyorsabban felszívódik.

A legjobb persze a betegtájékoztató javaslatát alkalmazni.

2022. jún. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nincs részletes betegtájékoztató,van az üvegcse,meg a kis doboza és a dobozon van egy leheletnyi infó,ami csak a kenyeres és kockacukros megoldást említi...Na meg azt hogy a napi ajánlott adag 10 csepp,de hogy ezt milyen arányban kell elosztani arról nincs semmi...
2022. jún. 12. 13:08
 3/8 Grimfox ***** válasza:
100%

[link]

Ha a megrendelési résznél lejjebb görgetsz, ott részletesen kapsz infót az adagolásról, meg az elosztásról a nap folyamán. Ahogy nézem csak a cukrot, és kenyeret említik. Kenyéren szerintem furcsa lenne az íze, a kockacukor a nyerő. Gyanús, hogy a kenyér is, kockacukor is tömény szénhidrát, valószínűleg ennek szerepe van a csepp hatásmechanizmusában. Szerintem maradj a javasolt beviteli módnál.

2022. jún. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olaj nem oldódik vízben.
2022. jún. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Grimfox ***** válasza:
Az illóolajok kicsit másként viselkednek. Nem oldódnak, de valamennyire elkeverednek vízben.
2022. jún. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az illóolajok nem oldódnak vízben. Célszerű lenne nem kockacukorral bevenni, hanem inkább jó minőségű mézbe csepegtetve és abban elkeverve.

(Ha még aktuális a kérdés és ha nem vagy allergiás a mézre.)

2023. ápr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aktuális,és köszi a tippet!:€
2023. ápr. 11. 23:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen! :)
2023. ápr. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!