Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Metoprololt vagy doxazozint...

Metoprololt vagy doxazozint szedjek magas vérnyomásra?

Figyelt kérdés

2022. júl. 7. 21:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Amit a kardiológus kiírt.
2022. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Amelyiket felírta az orvos.
2022. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Az egyik béta blokkoló, ami nem a magas vérnyomásra való, a másik pedig alfa blokkoló, ami hat a vérnyomásra. Mindkettő teljesen más, orvos majd felírja a neked valót.
2022. júl. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3-mas, nem értelek. Éppenhogy magas vérnyomásra való:

"A Betaloc ZOK retard tablettát az alábbi betegségek kezelésére alkalmazzák:

Felnőttek:

- Magas vérnyomás-betegség, illetve a magas vérnyomás következtében fellépő szövődmények, azaz szélütés (sztrók), szívroham és a hirtelen halál esélyének csökkentése. (Magas vérnyomás: csökkenteni kell a vérnyomást és mérsékelni kell a szív-érrendszeri és szívkoszorúér-betegségekből eredő halálozást, beleértve a hirtelen halált is, és a megbetegedési gyakoriságot)."

2022. júl. 8. 07:49
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Ja, hát neked nem is kell érteni. Úgy látszik, hogy egy önjelölt orvoshoz van dolgunk. Ha ilyen jól tudod, akkor minek írtad ki a kérdést?

Úgy írtad ki a kérdést,mintha a piacon lennél és nem tudnád, hogy a sárgadinnyét vagy a görögdinnyét vedd meg.

Nem mindegy, hogy milyen metoprolol vegyületet mire használják. A Betaloc Zok egy metorolol szukcinát hatóanyagú, az "alap" metoprolol készítmények meg metoprolol tartarátok. Az egyik a béta 1 receptorra, a másik meg a béta 2 receptorra hat és nagyon nem mindegy.

Vicces, hogy még te állsz neki visszaugatni, miközben fingod sincs róla. Nekem aztán mindegy, ha ennyi eszed van, hogy orvos nélkül minden szart beveszel, akkor felőlem is szedheted akár tiktak helyett.

2022. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"A Betaloc Zok egy metorolol szukcinát hatóanyagú, az "alap" metoprolol készítmények meg metoprolol tartarátok. Az egyik a béta 1 receptorra, a másik meg a béta 2 receptorra hat és nagyon nem mindegy."

Ugye ezt nem gondoltad komolyan?

Mindkét sója szelektív béta-blokkoló, azaz nagyobb arányban kötődik a ß1-hez, mint a ß2-höz. Nyilván utóbbi sem vethető el, mivel nem ultraszelektív (pl. nebivolol). A tartarát vagy szukcinát sók a hatástartamot befolyásolják.

Ne keverjük a nemszelektív hatóanyagokkal, mint a propranolol, ami közel 1:1 arányban blokkolja mindkét receptort.

2022. júl. 8. 11:12
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Okoska, egyiket sem veheted meg recept nélkül....
2022. júl. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A saját vérnyomás mérőddel nézed a vérnyomásod, akkor évek után már érzed mikor túlzó a hullámzás. Ha régebben írta az orvos, menj el újra. Távgyógyítás nincs. Üdv!
2022. júl. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Új hozzászólóként nem is értem, mit okoskodik a kérdező!?

El kell menni szakorvoshoz, kivizsgál és majd ajánl egy kezelést. Ha nem tetszik, vele lehet szakszerűen vitatkozni a gyógyszerekről.

Ezer éve vagyok magasvérnyomás elleni kezelt beteg. Eddig mindig a megfelelő szintre szépen beállították a vérnyomásom, ahogy a cukorszintemet is. Decemberben váltottam (kényszerből) diabetológus-endokrinológust. Az új doktornővel egy hullámhosszon vagyok, nagyon kedves, szimpatikus, ám szigorú. Új kezelést állított össze, amire szép lassan váltottunk át. Azóta lefogytam 17 kilót! Tökéletes a vérnyomásom, cukrom!

Azt mindenki tudja, önmagában a gyógyszeres kezelés nem elég, életmódváltás is kell. Túlsúly esetén fogyás, egészséges táplálkozás és mozgás! (magam is elhagytam magam az elmúlt 2 évben, de most nagyon jól érzem magam a bőrömben, hogy ismét aktív és egészségesebb életet élek)


Kérdező! Amúgy te, valamilyen amatőr kémikus, gyógyszerész vagy? 🤔

2022. júl. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Eddig mind rákkeltő szepszises gyógyszerekkel próbálkoztak, viszont mivel fiatal vagyok, ezért kezembe veszem a dolgokat.

Egyébként voltam szakorvosnál, aki adott egy nagyon jót, használt is, aztán a háziorvos egy tollvonással elvette! Írt másikat, hiába mondtam, hogy szar, ő szerinte az a legjobb... na köszi szépen!

Rájöttem arra is, hogy a stressz miatt magas a vérnyomásom, ezért élettani ismereteim alapján a noradrenalin hatását szeretném blokkolni.


Remélem, azért rájöttetek, melyik tudomány fontos az életben. Ady nőivel semmire se lehet menni, ahogy az ókori Egyiptommal sem.

2022. júl. 12. 19:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!