Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mekkora erő kell ahhoz hogy...

Mekkora erő kell ahhoz hogy valaki masszázst végezzen?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel hogy kitanuljak egy vagy akár több fajtáját is, és hivalatosan csináljam.

Viszont nem tudom mennyire kell ehhez jó fizikum.

Kicsit vékony vagyok, attól félek nem menne. 3 gyerekes anya vagyok, nem gondolom, hogy a jövőben hirtelen megbízom, megerősödöm.


2022. júl. 16. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen erő kell hozzá, hanem inkább állóképesség.


Ha túl erősen dolgozol, akkor tönkremennek az ízületeid.

A masszázs nem attól lesz hatásos és jó, ha minél erősebb! Hanem ha tudod mit kell nyomni és hogyan.

Mikor kórházban dolgoztam gyógymasszőrként, volt egy 45 kiló körüli vékony csaj. Úgy megmasszírozta az testesebb betegeket, hogy csuda. Aki az erős masszázst szerette, mindig hozzá kérte magát. Holott a lány nem volt erős, csak tudta jól alkalmazni a technikákat és jó pontokat nyomott, amit akár a 150 kilós férfi is kellő képpen megérzett.


Ha megtanulod az alapfogásokat (gondolom csak ilyen hétvégés gyorstalpaló, svédmasszázs alapfogás oktatásra akarsz menni), ott ezeket elmondják. Hogyan állj, mit csinálj a kezeddel, hogy neked se fájjon semmid.


Gondolj bele, a hivatásos masszőrök 8-12 órán keresztül állnak és dolgoznak. És nem szabad elfáradnod sem az első kezelésnél, sem az utolsónál. Megvan a maga módja ennek is.

2022. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon hasznos volt a válaszod.
2022. júl. 17. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!