Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Megcsípett a darázs lassan 3...

Megcsípett a darázs lassan 3 napja mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt megcsípett, akkor 2-3 helyen. És akkor nem fájt csak mikor megcsípett, nem csináltam vele semmit. Másnapra megdagadt és fáj.


Azóta többször bekentem fennistilel, de semmit nem használ. Jeggeltem is egy darabig.


Mit csináljak? Mi vinné le gyorsan?


2022. júl. 29. 18:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Novisil gél vitte le a cimborámnak. De amúgy kb 4 napig duzzad, aztán lohad magától. Egyből hagyma rá, az a legjobb.
2022. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%

Gyógyszer tablettában, ha csak a hisztamin (természetes vagy akár allergiás reakció) a probléma.

De: lehet, hogy fertőzést is kaptál, akkor kellhet antibiotikum.

Mondjuk az, hogy még írsz, az ígéretes a gyógyulást illetően, mert ha igazán súlyos lenne, akkor kómában lennél.

2022. júl. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt ott az ikertesód, akit nem csípett meg ugyan így és aki nem kente fenistillel, tehát nem tudhatod. Lehet anélkül szrabb lenne.


Vannak ilyenekre amúgy más egyéb kencék, meg ilyesmik is, de magától is elmúlik. Gyorsan szerintem semmi se viszi le, de ha már 2 nap eltelt, akkor most kezd majd el magától is jobb lenni.

2022. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Most ecetet raktam rá. De köszi nektek.


Nem vagyok allergiás rá, fertőzést nem tudom, ilyenről meg még hallani se halottam

2022. júl. 29. 19:11
 5/18 anonim ***** válasza:
Vöröshagymát vágj félbe azt tedd rá.
2022. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem a SupraDerm hatott olyankor, amikor a Fenistil nem. Egy próbát megér.
2022. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
Ja, próbálj minden szart rárakni, hagymát, uborkát, lecsót, aztá ha gondolod, hogy elég volt a bohóckodásból, akkor ballagj el egy orvoshoz, vagy legalább gyógyszerészhez és kérd ki a tanácsát.
2022. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem minden szart rakok rá. Ecetetraktunk, meg jég zselét régen is még is ittvagyok. Előtte meg fennistilel kentem.


Gyógyszerészel meg sokra megyek, már bebizonyosodott párszor.

2022. júl. 29. 19:32
 9/18 anonim ***** válasza:
Vöröshagyma jó a csípésekre régi bevált gyógymód.
2022. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem múlik a dagadás duzzanat, akkor orvos.
2022. júl. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!