Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az emberek miért hisznek a...

Az emberek miért hisznek a méregtelenítésben?

Figyelt kérdés

Egyre elterjedtebbek a "méregtelenítő" termékek. Már önmagában az elv is teljesen nevetséges, hogy pár kémiai vegyületet beviszel, és ennek hatására az egész testre kiterjedő méregtelenítés indul be, soknak mégis belesétálnak a csapdába. Miért?


Ha esetleg te is ilyen vagy, akkor szerinted a májad és a veséid mire valók?



2022. aug. 9. 12:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
38%

Ez a nyolcasnak és a kilencednrk szól;

Gyógynövények, illegális (azért mert használt, de az USA-ból még beszerezhető) szerek használatával eléthető a vér folyamatos cseréje. A nők havonta véreznek így a vér is frissül - ha ez eddig még nem volt senki eszében, bár ez nem kúra tény és való. A kúra nem egyenlő az egészséges táplálkozással, nem mondtam az ellenkezőjét. Sok-sok taps azoknak akik most lelkileg megnyugodtak és lepontoztak a g*cibe. Nem fogok ilyen embereknek magyarázni semmit.

Kérdező! Te csak provokálás céljából tetted fel a kérdést, nem pedig normális irodalomban is elismert vitát akartál kezdeményezni. Nagyon korlátolt vagy. Nem kell és nem is várom el hogy bármit tegyél, csak ne írj hülyeségeket.

2022. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
71%

És mégis hogyan? Ha nem mérgezem meg ezeket a szerveimet, és nem sodrom magam valamiféle hiányállapotba, akkor maguktól teszik a dolgukat.

Nyilván ha túlzabálom magam, akkor váltsak könnyebb kosztra, ha dupla adag sõt nyaltam be, igyak több vizet, és pótoljam a káliumot zöldségekkel, de ez nem méregtelenítés csak józan ész, és egy kis odafigyelés.

A reklámozott méregtelenítések többnyire ordas kamuk szép köntösben, jó pénzért.

2022. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
57%
Mi az, hogy nem mérgezem meg a szerveimet? Ma már semmi nem “tiszta”, illetve nagyon nehéz beszerezni és megfizethetetlen a minőségi etel. Táplálékaink tele vannak mindenféle szarral, már bocsánat. Mikro-műanyag, hormonos/antibiotikus hús, víz,
2022. aug. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
77%
és szerinted ezeket a májad meg a veséd nem szűri ki?
2022. aug. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

#11 Érdekelt, hogy aki hisz a méregtelenítő tablettákban/ételekben/kúrákban, az miért hisz. Abban igazad van, hogy én nem akarok vitát indítani, mert minek? Arról sem indítunk vitát, hogy lapos-e a föld.

A kettő persze nyilván közel sem ugyanakkora baromság, de vitázni attól értelmetlen róla.

2022. aug. 9. 20:55
 16/30 anonim ***** válasza:
32%
Én azért hiszek, mert olvastam Andreas Moritz: A csodálatos máj- és epehólyag tisztítás könyvet, és a facebookos csoportba is benne vagyok, elképesztő, hogy mik jönnek ki egy egy ilyen kúra után.
2022. aug. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, ha valóban a pszichológiai háttere érdekel a dolognak, akkor a jelenséget úgy hívják, hogy "mágikus gondolkodás". Az ilyen emberek a szervezetükre nem úgy tekintenek, mint egy pontos és nagyon precíz biokémiai gépezetre, ami az idegrendszer (központ) folyamatos irányítása alatt áll, hanem úgy, hogy véletlenszerűen és varázslatra működnek a szervek. Mivel nem látják át a komplex folyamatokat, így azt hiszik, hogy a májat, a vesét kívülről segíteni kell, mert rosszul működnek.

Az egészséges emberi test nem szorul külső segítségre, mert egy olyan központ irányítja a működését, amit a világ összes kvantum-számítógépe sem tud felülmúlni. Vannak olyan környezeti hatások, amik ellen védekezni kell (pl. toxikus vegyi anyagok, UV sugárzás), de jó esetben épeszű ember nem iszik fagyállót, és nem jár pénzért égetni magát egy UV fényt sugárzó kapszulába, ami 15%al megnöveli a bőrrák kialakulásának a kockázatát.


A kedvencem, amikor a vér elsavasodásáról hadoválnak. Pedig ha csökkenne a vér pH-ja (nem biztos, hogy tisztában vannak a pH fogalmával), akkor már nem lenne több alkalmuk ilyen ostobaságokön törni a fejüket.


Komolyra fordítva a szót, sokan közülük orthorexiában szenvednek, ami egy testképzavar, vagy szomatikus téveszméik vannak.

2022. aug. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
68%

Én most olvastam (forrás nem lesz meg), hogy a pm betegségben kifejezetten jó a koplalás.


Nyilván én nem méregtelenítek és nem böjtölök, de elég izgi.. 🙂

2022. aug. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Azért mert ez emberek többsége semminek nem néz utána és elhiszi azt ami a médiából ömlik mert hangzatos és ígéretes. Most megy a méregtelenítés, lugosítás, immunerősítés szlogen. Jól el lehez vele adni sok vacak terméket. Aztán ellenségünk lett a glutén meg a laktóz pusztán azért mert pár ember allergiás rá. Kedvencem mikor ráírják a húsra, hogy laktóz és glutén mentes. :D Ha nem írja rá nem tudom. De sajnos van aki tényeleg nem tudja és megvesz ez alapján egy terméket. Azért óvatosan megjegyzem méregteleníteni 4 féle képpen lehet: Hányás, kaksizás, pisilés és izzadás. Az ember szervezete ezt automatikusan teszi ha szükség van rá. Viszont testmozgással és szaunával javítható az eredmény. ;)
2022. aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáfűznék, hogy akinek nem működik tökéletesen a veséje, mája emésztőrendszere annak bizony szüksége van diétára amivel kímélni tudja ezen szerveit és sok esetben gyógyszerekre esetleg taplálékkiegészítőkre amik segítjetik a "természetes méregtelenítés" hatékonyságát. Egeszséges embereknél erre nincsen szükség.
2022. aug. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!