Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Csalán teát és csalán maszkot...

Csalán teát és csalán maszkot csinált már valaki? Problémás arcbőrön segíthet?

Figyelt kérdés
Nagyon csúnya a bőröm amióta abbahagytam a fogamzásgátlót, be van gyulladva az egész és fáj. Arra gondoltam hogy kipróbálom a csalán teát, és a leszűrt levelet pedig felrakom maszkként? Van aki csinált már hasonlót?
2022. nov. 16. 21:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Teát lemosóként használhatod. Levelet nem pakoltam fel. De amúgy ha annyira csúnya, akkor nem fogja megoldani a problémát. Enyhe gyulladáscsökkentő hatása van ezeknek, csodát nem kell várni.

Mivel én is ezzel a gonddal küzdök, nagyon régóta, az alábbiakat tudom javasolni:

1. Legyen a tea, gyógynövény, hátha segít

2. Ha több kell, akkor gyógyszertárban kapható az Akneroxid krém. Nagyon szárít, de csak kúra szerűen kell használni, nekem mindent letisztított a bőrömről, pedig nagyon gáz volt.

3. Ha ezután is előjön, akkor irány a nőgyógyász. PCOS is állhat a háttérben, vagy más hormonális probléma.

Nekem PCOS okozta, viszont trombózis miatt nem szedhetek gyógyszert. Én az Akneroxiddal tartom kordában, meg alapos bőrápolási rutinnal (lemosó, hámlasztó, szérumok), és egészséges táplálkozással, megfelelő folyadékbevitellel.

2022. nov. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!