Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Orr öblítés közben kell...

Orr öblítés közben kell levegőt venni a számon vagy úgyis jó, ha vissza tartom?

Figyelt kérdés
Mély levegőt vettem és vissza tartottam. Viszont nem folyt ki a másik oldalt, lehet kevés orrsprayt használtam?

2023. jan. 10. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne vegyél levegőt, akkor a tüdődbe kerül a folyadék.
2023. jan. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem vettem, vissza tartottam, de mindenütt azt olvasom, hogy kellett volna, csak a számon.

Ha tüdőbe kerül akkor köhög tőle az ember, nem?

2023. jan. 10. 23:42
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ha nem veszel levegőt, szerintem lezárod az utat az orrban, próbáld így ahogy a videoban magyarázza

2023. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Illetve meg kell találni azt a fejdöntést, ahol kijön a víz az orrodon és közben megy a torkodba. Gyakorolni kell, nekem egy hét után sikerült rendesen , azóta a kisebb orrlyukamon könnyebben jön ki a víz , mint a nagyobbon 😀 ( orrsövény ferdülés)
2023. jan. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
53%

Fül orr gégész vagyok és azzal szeretném elkezdeni hogy ezek az otthoni praktikák gyakran haszontalanok és szinte mindig nagyon veszélyesek. Orr tisztítással mindig forduljunk orvoshoz!

Ha ezek után is akarja csinálni mindenképpen fogja vissza a levegőt nehogy a tüdőbe kerüljön idegen anyag!

2023. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyan nem fül-orr-gégész vagyok, de nálunk a kollégák épp javasolni szokták az otthoni öblítést, pl. Neilmed sinus rinse, vagy Clinsin.

Én nagyobb fecskendővel és Salsollal szoktam csinálni, szerintem ezek elég túlárazottak.

Előre kell hajtani a fejed, akkor ahogy nyomod be az egyik lyukon, folyik ki a másikon.

Illetve a rendelőben fekve, lelógó fejjel csinálják és közben szívnak, de azt otthon nehezebb kivitelezni.

2023. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem szoktam én sem ilyet csinálni, csak volt egy olyan problémám a minap, hogy egy rizsszem az orrom felé vette az irányt és nemigazán tudtam "leszívni" vagy kifújni... Aztán mivel van Sterimar itthon, gondoltam megpróbálom hátha kimossa.
2023. jan. 12. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!