Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mióta tanyára költöztem,...

Mióta tanyára költöztem, elmúlt az ictiozisom (durva extrém pikkelyszerü bőrszárazság) ami minden télen kijött, hámlott, volt h begyulladt, viszketett és csak tavasszal múlt el! Mi okozhatta hogy elmúlt? Ami változott az a víz és a fűtés módja!30f

Figyelt kérdés

A ház az új, én csak befejeztem, a kályha is új benne, a vicces az egészben, hogy itt még szárazabb a levegő mint az előző helyeken ahol laktam, volt ahol Központifűtés volt, volt ahol gázcirkóval fütöttünk, most kályhával fűtök és ezen kívül vannak hűtő-fűtő klímáim temperálásra. itt sokkal alacsonyabb a páratartalom, elvileg sokkal rosszabb kéne, hogy legyen a bőröm, viszont a helyzet az, hogy teljesen meggyógyult! A víz az kútból jön, fúrt kút!


Azt olvastam, hogy elvileg a Fatüzelés nem válthat ki D vitamin reakciót meg semmit amit a nap okoz a bőrön, a víz pedig rosszabb a kútból mint ami a csapból folyik! És mégis csak ez a kettő változott és egész életemben születésemtől fogva volt ez a betegségem, most pedig teljesen elmúlt, fehér a bőröm és teljesen sima, nem száraz! Nem is kenem semmivel! Mi okozhatta?


(Egyébként a korona-cirkusz miatt döntöttem úgy, hogy inkább egy erdőben, egy tanyán, 3 ha-on élem az életemet tovább)


2023. febr. 10. 19:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem hogy félreérthetően fogalmaztam, a víz nem rossz minőségű itt elvileg, hanem azt olvastam hogy rosszabb minőségű egy kútból való víz mint amit a Víztisztító ból nyernek! Állítólag Iható minőségű a víz A környéken, bár én nem vizsgáltattam még be
2023. febr. 10. 19:38
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A klóros csapvíz tuti nem tett jót. A kútvíznél nincs jobb. Nem voltak bőrproblémáim míg kútvízben tisztálkodtam, sajnos panelban már nem megoldható, így kb rohad le a bőröm a kemény, klóros víztől.
2023. febr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a tisztabb levego kevesebb por es korom es egyeb szennyezodes. Gondolom amit eszel az is mas lett...vagy ha nem akkor marad a levegoszennyezettseg drasztikus csokkenese.

szabadlevegon is tobbet vagy...



tobbet mozogsz stb.


Nem kell keresned olyan nagy dolgokat. Es a stressz. Ha ott jol erzed magad kevesebb benned a feszultseg jobb minosegu az alvasos akarmi mar olyan stresszhormonokbol kevesebb termelodik amik alapjaban okoznak mindenfele bortunetet.


Nekem hasonlo borbajom van egy foltban es semmi nem mulsztja el. Ahogy aggodni kezdek valami miatt elojon es sulyosbodik, ahogy van par het nyugi elkezd eltunni. Kozben semmi nem valtozik a kornyezetwmben semmi. csk a stresszfaktor

2023. febr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó levegő, stressz és szomszédok hiánya, madarak csicsergése...
2023. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem panelból költöztem ki, egyébként előtte is nagyon sokat mozogtam, a napi 20 000 lépés az mindig megvolt, és az ételre is nagyon figyeltem, megpróbáltam kerülni amennyire csak lehet a feldolgozott élelmiszereket! Az mondjuk igaz, hogy a szomszédok nagyon nem hiányoznak. Pedig az utolsó hely ahol laktam, az egy nagyon drága agglomerációban volt, és ott is volt azért kert, 750 m², viszont a szomszédok valóban át ordibáltak a kertemben keresztül egyik oldalról a másikra….
2023. febr. 10. 19:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok elgépelésért, igazából diktálok és javítja magától :D Egyébként amikor én vettem azt a házat az agglomerációban nem ért még szinte semmit, az utóbbi öt hét évben mentek fel az árak őrületesen
2023. febr. 10. 19:52
 7/7 anonim ***** válasza:
A klóros víz lecserélése segített. Én 8 éve költöztem ki a 10. emeletről ugyanígy, csak itt nem kuti víz jön, hanem a mèg rosszabb minőségű csapi. Tervben van a kút, félig kész a kiépítés. Nekem pont, hogy rosszabb lett a bőröm, mióta itt élek. Úgyhogy nem a romantikus tanyasi hangulat hozta meg neked sem, az tuti 😀
2023. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!