Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit tegyek,hogy elmuljon végre?

Mit tegyek,hogy elmuljon végre?

Figyelt kérdés
Multhet péntek óta vagyok influenzás, az első az első két nap nagyon rossz volt,szinte állandóan lázas voltam. Tegnap óta egesznap hőemelkedés aztán délután 3kor fel megy 38,1 re,aztán eszek rá gyógyszert elmúlik,ma ugyanez volt. Rossz kozerzetem van tőle. Orrom be van dugulva köhögök is,napközben már elkezdett felszakadozni,de most estére megint inkább csak száraz kohogesem van. Nagyon elegem van már ebből a 4.napja tartó szenvedésből. Orvos nem írt semmit,csak tüneti kezelést javasolt. Legjobban a laz/hőemelkedés zavar a leginkább. Meddig normális ez még?
2023. márc. 27. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
1-2 hétig normális. Én 9 napja vagyok benne és ma volt az első normálisabb napom. 38,1-re én nem vennék be semmit, mert a láz el tudja mulasztani az influenzát, felesleges csökkenteni a hőmérsékletet ha ilyen alacsony, más gyógyszer nekem nem vált be rá.
2023. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én azért eszek gyógyszert mert nagyon nem vagyok jól a laztol.
2023. márc. 27. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

38,1 az még éppen hogy láz, nem értem mit vagy oda, hiszen beteg vagy, az influenza ezzel jár!

Igyál sok meleg teát, szedj lázcsillapítót ha kell, és pihenj sokat.

Amúgy nem tudom mit írhatna fel influenzára egy orvos, mert az ilyen légúti betegségekre nincs külön gyógyszer, ezeket csak tünetileg kezelik.

Vehetsz patikában köptetőt, vagy torokra cukorkát ezek is sokat szoktak segíteni.

2023. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már nem igazán akarok itthon maradni, mennem kéne dolgozni. Idegesít hogy vár a munka
2023. márc. 27. 20:58
 5/9 anonim ***** válasza:

3-4 napig. Kivancsi voltam ezért beírtam a keresőbe.

[link]

2023. márc. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lázasan nem kéne dolgozni menned! Így csak feleslegesen meghosszabíttod a betegséget.
2023. márc. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 3. hete vagyok benne, remélhetőleg most múlnak végleg a tüneteim. Nálam is influenzával kezdődött, 1 hétig tartott, lett egy kis javulás, majd jött az arcüreggyulladás. Arra figyelj, ha nagyon nem javulsz, akkor 1 hét után menj vissza az orvoshoz, főleg ha amit felköhögsz, vagy kifújsz sötét zöld színű. Ne siettesd a munkába való visszatérést, múlt héten 3 nap után a fül-orr gégészeten kötöttem ki, meg hát nem is bírtam a munkát. Igyál sok teát, egyél mézet és orrspray, és köptető.

Mielőbbi jobbulást kívánok!

2023. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2023. márc. 28. 07:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! NEOCITRAN -t vegyél a Gyògyszertàrban lehet por formàban kapni, meleg teàba kell bekeverni. Làzcsillapitòt is tartalmaz! Rövid idôn belûl jobban leszel tôle! Mielôbbi jòbbùlàst kivànok!
2023. ápr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!