Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Esténként nagyon fáj a jobb...

Esténként nagyon fáj a jobb bokám, ha felemelem kicsit a lábamat, ami kisugárzó fájdalommal jár az egész jobb felemre gerincemre. Mit javasoltok gyógymódra? Mi lehet az okozója e f rejtelmes fájdalmamnak?

Figyelt kérdés
2023. júl. 12. 14:42
1 2
 1/17 Grimfox ***** válasza:
Nagyon sok dolog okozhatja. Ez olyasmi, amit mindenképpen orvossal kell először kivizsgáltatni. Vannak olyan eshetőségek, amik orvosi beavatkozás nélkül nem gyógyíthatók. Ha megvan a fájdalom oka, és kezelhető természetes úton, akkor már lehet gondolkodni, melyik a leghatékonyabb. A gerincig kisugárzó fájdalmakat sose vedd félvállról, mindig az első gondolatod az orvosi vizsgálat legyen.
2023. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Van időpontom, a háziorvosom az ortopédiára adott beutalót, de időpontot sajnos 2024 február 22 napjára kaptam. Addig meg nem fogom kibírni az biztos. Tudok vele járni nem fáj ha délután leülök és kinyújtom a lábamat éles fájdalmaim vannak a bokámon keresztül a térdembe, és a gerincembe. Amikor lefekszem akkor is ugyanezek a fájdalmaim vannak ha kinyújtom a lábamat.
2023. júl. 12. 16:27
 3/17 Grimfox ***** válasza:

Próbáltál már beszélni esetleg a gyógyszertárban a gyógyszerésszel? Lehet, hogy ő tud valamit javasolni ilyen esetekre. Tippre valamilyen kenőcsöt javasolna.

Ugyanakkor vicc, hogy ennyit kell várni egy vizsgálatra...

2023. júl. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 krwkco ***** válasza:

Vannak erre magánvállakozások. A legjobb lenne egy olyan manuálterapeutát keresni a közeledben, aki egyben ortopéd szakorvos is.

[link]

[link]

[link]

2023. júl. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 krwkco ***** válasza:
Ha gyulladás van a háttérben, akkor a diklofenák tartalmú kenőcsök elég hatásosak. Diclac, Voltaren. A tartós alkalmazásnak vannak kimutatott mellékhatásai. De némelyik recept nélkül is kapható, úgyhogy orvosi ajánlás nélkül is kipróbálhatod.
2023. júl. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A gyógyszertárban a Flektor gélt ajánlották azzal be dörzsölöm, de igazából nincsen hatása. Szedtem még a rubophen gyógyszert is , meg a sirdalud gyógyszert, de nem éreztem hatást. Az én nyugdíjam sajnos nem engedi meg azt hogy maszek orvost felkeressek. Tegnap voltam a reumatológiára időpontot kérni 2024. januárra kaptam időpontot.
2023. júl. 13. 07:23
 7/17 krwkco ***** válasza:

A Flektor is diklofenák tartalmú. Akkor ennek alapján nem gyulladás.

Vagy több idő kell, hogy hasson. Szerintem használd a kenőcsöt, amig el nem fogy. Fájdalomcsillapító hatása is van.

Jól értem, hogy akkor fáj a bokád, amikor lefele feszíted a lábfejed? Egyenesre, mintha ágaskodnál?

2023. júl. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7 választ adó kérdésére. Akkor fáj a bokám amikor leülök vagy lefekszem, és a lábamat kissé felemelem, akkor jön bele a fájdalom, az egész lábamba, térdembe, és a gerincembe. A gerincemmel voltam idegsebésznél aki azt mondta egy sérvem leszakadt, és be van ékelődve a két csigolya közé. A másik nagy probléma az hogy a csigolyáim teljesen kopottak.Mondta Ö nem tud segíteni.Ez már egy éve történt, és a lábam fájdalma most jött elő, azelőtt ez nem volt ismert. Bár 20 éve vagyok inzulinos cukorbeteg, sajnos számos szövődmény kialakulásával.
2023. júl. 13. 13:39
 9/17 krwkco ***** válasza:
És hova kened a Flektort? Melyik testrészedre?
2023. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A bokámra, térdemre gerincemre.
2023. júl. 13. 17:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!