Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Borsmentaolajtól(menthachol)...

Borsmentaolajtól(menthachol) volt már problémátok?

Figyelt kérdés
Én tegnap betartva az adagolást szedtem és émelyegtem tőle,ma is van még enyhe hányingerem.Beleszagolva elég erős termék,lehet hogy irritálta a gyomrot?

2023. szept. 5. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Miután fokozza az epe kiválasztást, előfordulása, hogy túl sok lett, és ettől van a hányinger.

Mire szeded pontosan?

2023. szept. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
IBS-re.
2023. szept. 6. 22:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Én arra egyáltalán nem javasolnám, ez inkább epe problémákra jó, vagy kisebb gyomorrontásokra. Az ibs-t tudják nálad mi okozza? Mert sokszor a stressz, helytelen táplálkozás, vagy hormonális zavarok. Ha ebből valamelyik, akkor inkább azt kéne kezelni alternatív módon, nem a konkrét tünetet.
2023. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Grimfox ***** válasza:

A menthacol alkoholos mentaolaj oldat(amennyire emlékszem). Kifejezetten epebántalmakra szokták adni, de néhány gyomorpanaszt is enyhít. Bélproblémákra nem kellene ilyet szedni. Nem a gyomrot, hanem valószínűleg az alsóbb traktust, patkóbelet, vékonybelet irritálta, vagy pedig, ahogy fentebb írták, a fokozott epekiválasztás okozta az émelygést.

Két ötletem van, de ezeket ne szakszerű javaslatnak vedd, csak mint elgondolás a hatóanyagok alapján. Az egyik héj nélküli reszelt alma. Ennek a gyomorra, és a belekre is nyugató(nem szedatív) hatása van, és az egészséges bélflórának is kedvez. A másik ötlet a nem túl erős kamillatea. Ez olyasmi, amit óvatosan kell tesztelni, mert lehet hogy érzékeny vagy rá, vagy nem jó a problémádra. Ha javít az állapotodon, akkor sem szabad növelni a koncentrációt, és akkor hosszabb ideig, és többet fogyaszthatsz belőle, mielőtt szüneteltetni kellene. A kamilla is nyugtató, emellett gyulladáscsökkentő hatású. Ha esetleg kipróbálod, és mindkettő használ, mindkettőt párhuzamosan is lehet adagolni. Az orvosodtól lehet előtte érdemes megkérdezni, hogy IBS-re a kamilla használható e.

2023. szept. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,a tippeket meg igyekszem megfogadni és kipróbálni.

Igazatok lehet ami az epés dolgot illeti,a dokim is epe savat kötő talcidot javasolt,és jobban lettem,a székletem pedig sötétzöldes volt...

2023. szept. 8. 17:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!