Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miert csak felet javasol az...

Miert csak felet javasol az orvos ebből a gyogyszerből?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt irattam cerucalt a haziorvosommal, mert hányásfobias vagyok,és ha úgy érzek szedek belőle nehogy hányjak. Amikor ki váltom akkor csak 3xfél ez áll rajta. Számít az hogy 45 kg vagyok?
2023. okt. 23. 01:04
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Számít. Tarts be az orvos utasításait. Ô a szakember. Ne mérgezd magad fölöslegesen.
2023. okt. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És akkor jó hányás vírusra is ?
2023. okt. 23. 07:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt már kérdezted. Nem tudom arra is jó-e, kipróbálod és kiderül.
2023. okt. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Grimfox ***** válasza:

A hétköznapi vírusok esetén javít a helyzeten. Nekem is van ilyen fóbiám, bár én daedalont szedek rá, amikor rosszul vagyok, meg nyugtatót, és antidepresszánst, mert nálam pánikbetegséggel kapcsolódik. A hányinger pánikrohamot okoz, a pánikroham meg hányingert.

A hányingeren nem nagyon változtat, de nem valószínű, hogy hányingernél több történik. De vannak olyan erős vírusok, amiknél szerintem még a vénás cerukal oldat sem érne semmit. Utoljára úgy 20-22 éve volt ilyen járvány, szóval nem egy gyakori dolog. Ezek ellen plusz higiéniával lehet védekezni. Ha a közeledben beteg van, maszk, és fertőtlenítős kézmosás. Így ha el is kapod, enyhébb lesz.

A szorongást is érdemes lenne valahogy kezelned, mert a fóbia folyamatosan birizgálja az ember idegzetét. Én, amíg nem tanultam meg kezelni a szorongásomat valamennyire(még most se az igazi), minden evés után rosszul voltam, és ezért inkább nem ettem, amitől idővel szintén rosszul voltam. Végül már minden hasi diszkomfortot hányingernek hittem. De ez elkerülhető, és amikor nem sikerül, orvosolható néhány gyakorlattal, amit annyira nem nehéz elsajátítani, és elvégezni. A fóbiát, hipochondriát nem fogja meggyógyítani egyik sem, de ritkábbak lesznek a tünetek, és gyengébbek a tolakodó gondolatok, és félelmek. Ha érdekel, szólj, és leírom ide, nekem mi működött.

2023. okt. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!