Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az ilyen masszázs meg akupress...

Az ilyen masszázs meg akupressz/akupunktúra mennyire számít még manapság áltudománynak?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam mindkét félről, hogy az-e vagy nem, de nem tudom még én sem eldönteni, hogy akkor most melyik álláspont a valószínűbb? Persze nem bántásként kérdem senkitől, csak érdekel hogy kinek milyen tapasztalata/véleménye van ezzel kapcsolatban?

jan. 31. 18:41
A kérdező szavazást indított:
A legtöbb ilyen dolog igenis működik
Van bennük valami, de kétséges.
Szimplán szemfényvesztés.
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A csontkovacs tényleg használ. Viszont sokan nem értenek hozzá és csak rontanak a helyzeten mert széthuzigálják az izuleteid és romlik minden
jan. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mi értelme tudománynak vagy áltudománynak kategorizálni ezeket.

Ha sportolással tudod javítani a létminőségedet, akkor az tudomány vagy áltudomány?

Ha pl. magas a vérnyomásod és doki ír fel gyógyszert, amit életed végéig szedhetsz tüneti kezelésként, miközben kitudja hány másik problémát okoz. Az tudomány.

Ha meg mondjuk változtatsz az étkezéseden, rendszeresen mozogsz, lefogysz, normalizálódik a vérnyomásod. Az szemfényvesztés és áltudomány.

jan. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Ha sportolsz, tudományosan bizonyított, hogy rengeteg betegség rizikóját csökkented.


A magas vérnyomásra nem csak úgy adnak gyógyszert, hanem a kezelés hiányának valószínű következményeinek rizikójával vetik össze a gyógyszer mellékhatásainak rizikóját. Ez alapján léteznek a protokollok.


Életmódváltással is normalizálódhat a vérnyomás sok esetben, az az első javaslat mindig. Ha a gyógyszer nélkül is rendben van a vérnyomás, nem ad senki gyógyszert.


Amiket írtál, mind tudományosan megalapozott dolgok, a nyugati orvostudomány által általánosan alkalmazva. Az az orvos, aki ezeket nem látja be és nem alkalmazza, ugyanúgy szembemegy az orvosszakma szabályaival, mint ha homeopátiával próbálna orvosi minőségben gyógyítani.


Nem kötekedni szeretnék, csak rávilágítani arra, hogy nyitott kapukat döngetsz.

jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Na ja és ugyanígy az összes itt felsorolt áltudomány, bizonyos peremfeltételek mellett, hatékony tud lenni ha jól csinálják. Nyílván ezek is valamelyest tüneti kezelések, közvetlenül nem fogja javítani a kezelt személy társadalmi helyzetét, nem fog megoldást adni a kizsákmányoltságára, mint ahogy a tudományosan megalapozott módszerek sem.

jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A magas vérnyomásnál nálam nem így volt. Pár rossz, izgulós mérés után az orvos megállapította, hogy gyógyszert kell szednem. Semmi protokoll nem volt. Azóta rosszul vagyok, az orvos meg körbe röhögött, mikor mondtam neki, hogy ideges vagyok a gyógyszer miatt, érzem, hogy nagyon dobog a szivem ,stb.
febr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 A magas vérnyomás is relatív egyébként nekem már anno amikor felment 130-140-re felírta a doki azóta is ott áll a szekrénybe nekem meg köszöni a vérnyomásom jól van. Szerintem csak irreálisan magasnál érdemes elgondolkozni hogy tényleg szedjen az ember.
febr. 1. 17:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!