Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Orvosi szén helyett...?

Orvosi szén helyett...?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban többször kellett széntablettát szednem, és úgy tűnik, hogy abszurd mértékben túlárazott. Pl. 40 g szénért 3000 Ft-ért nem tűnik jó üzletnek. Azt találtam ki, hogy veszek egy vastag, száraz ágat a kertemben nőtt fenyőről, egy darabját tiszta körülmények között elszenesítem, majd porrá töröm és ezt fogom szedni orvosi szén helyett. Valahol olvastam, hogy a Szovjetunióban raboskodó hadifoglyok is így csinálták, ha hasmenéses betegségük volt.

Mi a véleményetek, helyettesíthető az orvosi szén ilyen módon?



máj. 13. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem. Ahhoz aktív szén kell.
máj. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az általatok írtakat elfogadva nem egyszerű faszenet fogok előállítani, hanem kémiailag aktivált faszenet. Időközben találtam hozzá szakirodalmat. Ennek megfelelően keményfa forgácsot fogok szenesíteni és kalcium kloriddal fogom aktiválni. Kicsit körülményes, de megugorható feladat.
máj. 13. 18:29
 4/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Faszenet még viszonylag egyszerű otthon csinálni, de az aktiválást már nem hiszem, hogy könnyen el lehetne végezni. 700+ fokos vízgőzt, vagy szén-dioxidot házilag nehéz lenne előállítani, és kezelni.
máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Grimfox ***** válasza:
100%
A kémiai aktiválásnál oxigénmentes, magas hőmérsékletű környezet kell. Az valószínű még nehezebb.
máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valóban, amire utaltatok, az az ipari/laboratóriumi módszer, amit járhatatlan út lenne számomra. Azonban van egy egyszerűbb, házilagos körülmények között kivitelezhető eljárás is. Eszerint kalcium-klorid vizes oldatával kell reagáltatni a faszenet. 100 C alatt elvégezhető, de hosszabb időbe telik. Az aktiválás után áztatással átmosással tiszta, bár az ipari módszerrel előállítottnál kevésbé jó minőségű aktív szén az eredmény.
máj. 13. 20:42
 7/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Én is találtam ilyen leírásokat magyarul. Majd még nézek angol forrásokat is, mert a magyar források elég pontatlanok. Például a szenesítési folyamat, és az aktiválás utáni tisztítási folyamat elég homályosan lett leírva. Szűrésre merném használni, de belsőleg nem tűnik hatékonynak, és biztonságosnak.
máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Mindegyik 3000 ft alatt van.

máj. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!