Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a jógával kapcsolatos...

Mi a jógával kapcsolatos tapasztalatotok? Segitett?

Figyelt kérdés
2010. nov. 15. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Na erre én is kiváncsi lennék,mert sok orvos javasolta már nekem,de még mindig nem kezdem el.
2010. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű segítségre gondolsz?

Nekem testi, lelki és szellemi szinten is segített. 6 éve jógázom.

Ha konkrét hatásokra vagy kíváncsi, szívesen megírom.

2010. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen megköszönném,ha leirnád,valahogy meg kéne találnom a lelki békém,vagy nemtudom,most költöztem haza,szétmentünk a párommal eléggé kivagyok
2010. nov. 16. 13:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Otthon, könyvekből legfeljebb ászanákat tudsz megtanulni (jógikus testmozdulatok) esetleg pranajámát, légző gyakorlatokat. Az igazi az, ha el tudsz járni egy jó jógaoktatóhoz. A lelki problémák kezelésére nem minden jógaoktató képes. A gondjaidon most talán leginkább az antar mauna gyakorlata segítene, de ezt kevesen ismerik, otthon nem lehet elsajátítani. Nekem legtöbbet az segít, hogy van Gurum Indiában és kaptam tőle mantrát.

Hol laksz?

2010. nov. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fehérváron,és csütörtökön megyek az elsö órára,ashtanga jógára.Olvastam róla elötte,de akkor édemes lenne arra is eljárni amit irtál?Melyik a legjobb a stersszoldásra,és h kibéküljek az életemmel?Bizonyos dolgokat nem birok elfogadni!Valamit tennem kell
2010. nov. 16. 14:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ashtanga jóga, amennyire én tudom, elsősorban az ászanákra összpontosít. Mivel elég dinamikus, oldhatja a pillanatnyi feszültséget. Nem ismerem annyira, hogy merjek arról valamit írni, hogy mennyire fog segíteni a lelki problémáidon.

Mindenesetre, ha hajlandó a jógaoktató az óra után pár percet rád szánni, kérd meg, hogy mutasson stresszoldó gyakorlatokat. Kérd meg, hogy mutassa meg, hogy kell az oroszlán üvöltés gyakorlatot végezni. Az pillanatnyi enyhüléseket hoz.

A legjobb lazító gyakorlat a jóga nidra. Ezt cd-n meg lehet venni, otthon, egyedül is gyakorolható. Ha érdekel, megírom, hol szerezhető be.

Segíthet a kirtan is, ha fel tudsz utazni BP-re a hétvégén, lesz egy jó kirtan program péntek este, majd náda jóga szombat-vasárnap. A kirtan jógkus éneklés, valóságos masszázs a léleknek. Náda jóga a hang jógája, az érzelmeket harmonizálja.

Ha hétvégén

2010. nov. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséged!
2010. nov. 16. 15:14
 8/10 anonim ***** válasza:
2010. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy sikerült a tegnapi jógaóra?

Most olvastam egy nagyon szép idézetet, elküldöm, hátha neked is tetszeni fog:


"Amikor magunkra nézünk, látjuk az életünket, a házunkat és a családunkat, az elvárásainkat és a vágyainkat. Amikor megnézünk egy fát, látjuk a törzset, az ágakat és a leveleket, de nem látjuk a gyökereket, amelyek a felszín alatt vannak és láthatatlanok. A gyökerek tartják fenn a fát, ezért táplálni kell őket, hogy elég erősek legyenek ellenállni a viharoknak. Hasonlóképpen az élet gyökere a lélek, ami nem látható. Mivel nem vagyunk képesek táplálni a belső szellemet, egy címkét viselünk: Törékeny vagyok - óvatosan kezelj! Könnyen megsérülök, érzékeny vagyok. Bánj velem gyengéden, légy hozzám kedves, ne bánts meg! Azonban, ha mélyen az élet gyökereibe nézünk és tápláljuk a szellemet, akkor még a legerősebb szél sem törhet meg bennünket.


Hogyan nézzünk befelé? Nem úgy, hogy becsukjuk a szemünket és elfeledkezünk a világról, ami menekülés, hanem nyitott szemmel és tárt karokkal belemegyünk az életbe. A jóga azt tanítja, hogyan meneküljünk bele az életbe, nem pedig, hogyan meneküljünk el előle. Tudatossá válva, ellazulva, fókuszálva, a személyiség tulajdonságait erősítve kertész leszel, aki jó magokat vet, táplálja és védi azokat, végül pedig élvezi a munkájának gyümölcseit.


A pozitívval kell kapcsolódnunk, nem a negatívval. Amikor ránézünk egy rózsaszálra, lenyűgöz bennünket a virág szépsége, a tüskéket nem is vesszük észre. Ha magunkat nézzük, általában a negatívat, a feszültséget, a stresszt és a szorongást látjuk. Ám ha egyszerűen néhány centivel feljebb emeljük a tekintetünket, a gyönyörű virágot fogjuk látni - a pozitivitás és hit virágát. Ez a virág jelképezi az emberi erőfeszítést a meghaladásért, a változásért és valami gyönyörű és békés dolog eléréséért az életben."

(Swami Niranjanananda)

2010. nov. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia!Ez nagyon jól esett,és ezek kellenek a lelkemnek:)

Isteni volt,alig várom a következöt.Nagyon rossz idöszakom volt,és hónapok óta feszülést éreztem a mellkasomban,gyomoridegem volt enni nem birtam és 3 órákat aludtam.A tegnapi óra után,már úgy jöttem ki,h elszállt a mellkasomból az a feszülö érzés,hazamentem,akkorát ettem,h 1 éve nem ettem ilyen jót,majd 10órát aludtam!Olyan nyugalom költözött belém,h nem is emlékeztem már,milyen ez az érzés.Annyit fogok jógázni amennyit csak tudok,és már itthon egyedül is próbálom.

KÖSZÖNÖM NEKED!!!

2010. nov. 19. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!