Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Depresszión tud segíteni a...

Depresszión tud segíteni a kineziológus?

Figyelt kérdés

Egyéb (szervi) bajom is van, amire azt mondják, hogy lelki eredetű. Mostanában elég depressziós vagyok, csak a társadalmi elvárások tartanak vissza. Gépies vigyorgás, jópofizás, csevegés, menni a dolgom után, de magamban ordítok és legszívesebben mészárlást rendeznék, hogy megszűnjenek a gondjaim, de elnyomom ezt a vágyamat.

Családomban jelenleg minden rendben, bár egy tagjával sose teljes, szerintem miatta van minden gondom eredete.

Nemrég megjött a kórházi eredményem is, és alaposan lenyomta az eddig egészen elviselhető kedvemet. Pedig éppen kezdtem magam összeszedni.

Kineziológus megoldás lehetne a szervi bajaimra és feloldaná bennem a feszültséget a családtagommal és a többi emberrel szemben?


2011. jan. 29. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A kineziológia feloldja azokat az érzelmi blokkokat, amelyek régebben nagyon megráztak bennünket és amelyeken nem sikerült akkor túllépnünk, ezért eltemettük magunkban.

Minden ilyen belső feszültség ki akar törni belőlünk, s mivel nem engedjük útjára, keresi az utat kifelé. Igen, okozhat szervi bajt is. De ha már a dolog odáig jutott, akkor az első dolog, hogy az orvos végezze el a saját munkáját!


Persze mellette a kineziológus felkeresése is ajánlatos, hogy a további - újabb - szervi megbetegedésnek elejét vedd. Én pl. sosem hittem volna el, hogy a bennem levő kissebbségi érzés egy több mint 10 évvel azelőtti eseményből eredt. (A főnököm 2 mondattal úgy a sárba taposott, hogy akkor se élő, se holt nem voltam) A kineziológus keze alatt mint a villám jött elém az a kép, és ugyanazt az érzést éreztem, mint akkor. Az már más dolog, hogy azt a szitut nekem kellett "átértékelnem", és a szívemben, tudatomban helyére pakolni a hozzá kapcsolódó érzéseket és gondolatokat. De a dolgon sikerrel túljutottam.

2011. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

rendben, köszi.

és a kinez. segít valami instrukcióval, hogy mégis hogyan kéne átértékelned, vagy magadtól kell rájönnöd? mert én tudom mi a bajom a családtagommal, csak hát...nem bírom elviselni, feldolgozni.

meg aztán ő is újra és újra felszítja. igazából neki is el kéne mennie kinez.-hoz, de ha magától nem megy, akkor nem erőltethetem. így viszont én leszek kénytelen otthagyni a családomat, mert hiába gyógyít meg a szakember, ha megint belekerülök a mókuskerékbe :S

2011. jan. 30. 08:50
 3/5 anonim ***** válasza:

A kineziológiát nem tanultam. Én megelégedtem azzal, hogy a karizmok tesztjével előhozta azt az eseményt, amelyből a problémám eredt. Agykonkroll technikákkal és Rei-ki-vel és sok-sok akarattal sikerült kidolgoznom magamból a régi beidegződést és bepakolnom helyette egy másikat. Azt, hogy tud-e segíteni önmagában a megoldásban is, vagy csak a "feltárást" tudja, arról meg kellene kérdezni őket.


De tudj róla, léteznek már u.n. "hangulatjavító" gyógyszerek, melyeket a szakorvos TB-re felír, és biztos, hogy szakmailag megfelelő tanácsokat, eligazítást ad a megoldásra.Hosszútávon biztosan olcsóbb lesz, mintha hónapokig jársz természet-gyógyászhoz, és nem biztos, hogy eredményt ér el.


Másrészt, ugyanúgy, mint a természet-gyógyásznál, a szakorvosi kezelés esetén is "oda kell tenned" magadat, neked is dolgoznod kell azon, (érzelmileg, gondolatilag) hogy mielőbb túljuss a problémádon. Önmagában a gyógyszeres kezelés, és az orvossal (vagy akárkivel) lefolytatott beszélgetések, a problémát nem oldják meg, amennyiben nem fogadod meg a tanácsaikat.

2011. jan. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

gyógyszert nem szedek, nem vagyok hajlandó, mert csak mérgeznek, de semmire se jó. puszta elnyomása a problémának, semmi más.

Youtube: Tébolymarketing

Érdekes film, érdemes megnézni.

Köszönöm a válaszokat!

2011. jan. 31. 16:35
 5/5 D.Laci ***** válasza:
Úgy látom látod a probléma okát is. Valóban úgy van ahogy gondolod, ha van valaki melletted aki nem a javadat akarja az a legtöbb esetben elég ahhoz, hogy sikerüljön neki. Az hogy nem szedsz "kedélyjavító" szereket örülök neki, ugyanis csak eltompítanak nem segítenek. Mivel a betegségek kb. 70%-a lelki eredetű így a gyógyszer nem megoldás. Tudok valóban működőképes megoldást is de itt nem lehet reklámozni. Privátban megoldható.
2011. febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!