Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Megállítható-e a májzsugor, a...

Unkas kérdése:

Megállítható-e a májzsugor, a cirózis? Lehet-e valamilyen terápiával, módszerrel stabilizálni a még működő májat, esetleg jobbá tenni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a májcirrózis nem egy visszafordítható dolog.

A májszövetek elhalnak, nem funkcionálnak többet. Vannak stabilizáló kezelések, de igazándiból az is csak időleges. Jobbá tenni viszont ezt nem lehet sajnos. Az elhalt májszövetek nem termelődnek újra, mivel elhaltak.

nem túl jó prognózisú betegség. Persze kezdeti stádiumban, ha az okot megszüntetjük ( pl: alkoholizálás), lelassítható a folyamat.

Eü-s

2011. febr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. A legjobb stabilizáló a valódi Noni juice. A valódi Denverit keresd, a többi kotyvalék. 985 ml-es kiszerelésben kapható. Meg tudja állítani a további kötőszövesedést, s magas xeronin tartalmának köszönhetően regenerálja a még működő májsejteket.
2011. febr. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Van remény: májzsugoros egerekben már sikerült megállítani a hegképződést a májban(lásd a lenti linken).

Ez egy 2007-es cikk, nem tudom azóta hol tart a kutatás, ill. sikerült-e a humán tesztelés.

Addig is a károsodás fokának megfelelő diéta(lásd a lenti linken) és sok máriatövis. Én a fentebb említett Noniról még nem hallottam mint hatékony máj regeneráló, de ez nem zárja ki ,hogy így van.A májvédő hatású növények közül alighanem a máriatövis (Silybum marianum) a legfontosabb. Régebben a levelei szolgáltatták a drogot (Cardui mariani folium), napjainkban inkább az érett terméseket (Cardui mariani fructus) használják. A máriatövismagról pozitív E-monográfia készült, szerepel a Német Gyógyszerkönyvben is. Legfontosabb hatóanyagai a flavonoglikánok (általános májvédőnek tekinthető a három alkotórészből álló szilmarinkomplex), de keserűanyagot és zsíros olajat (linolsavat és olajsavat) is tartalmaz. Hatóanyagkomplexe serkenti a sejtmag DNS polimerázának működését, ezáltal a májsejtek szintézisét és regenerációját, stabilizálja a májsejtek membránját, valamint szabadgyök-fogó hatása is van. Általános májvédő hatása miatt egyaránt használható vírusos és toxikus eredetű májproblémák (alkohol, bizonyos gyógyszerek, vegyszerek, valamint galócák okozta mérgezések) kezelésére, azokban az esetekben is, amikor a károsító faktor (például létfontosságú gyógyszer) nem hagyható el. Súlyosabb esetekben készítmények (tabletták, kapszulák, injekciók, infúziók) formájában adható, azonban máj eredetű diszpepsziás panaszoknál vagy megelőzési célzattal a magokból vizes kivonat (tea) is készíthető. Adagolása: egy teáskanálnyi termést vagy levelet 1/4 l forró vízzel leöntünk, tíz percig áztatjuk, majd leszűrjük. A teát melegen kell elfogyasztani, reggel éhgyomorra, délben ebéd előtt, majd lefekvés előtt egy-egy csészével. Mellékhatások nem ismeretesek.

Hasznos még az articsóka (Cynara scolymus), a gyermekláncfű (Taraxacum officinale), kiegészítőként borbolya, gyömbér, ánizs stb.

Édesgyökér

A kínai orvosok az édesgyökeret évszázadokon keresztül használták májproblémák kezelésére. Vizsgálatok eredményei azt mutatják, hogy a növényből készült kivonatok, segítenek a májgyulladást gyógyítani és a májzsugorban szenvedő emberek májműködésén javítani.


Ginzeng

A ginzeng megvédi a májat a gyógyszerek, az alkohol és más toxikus anyagok káros hatásaitól. Egy kísérletben ginzengkivonattal előkezelt állatoknak különböző, végzetesnek tekinthető mennyiségű kábítószereket adtak. Az állatok túlélték. Embereken végzett kísérlet során 24 idősödő, alkohol okozta májzsugorban szenvedő ember májfunkcióját javította nagymértékben a ginzeng és kivonatai.



Visszafordítható a májkárosodás:

[link]



Májbetegek diétája- részletes:

[link]

2011. márc. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!