Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Nagyon fáj a torkom, de a...

Nagyon fáj a torkom, de a közelben sajnos 1 gyógyszertár sincs nyitva, mit tehetnék, hogy enyhüljön?

Figyelt kérdés

nincs itthon ilyen szopogatos tabletta sem, volt 5 db de már elszopogattam, legkorábban holnap reggel tudok venni!

ha tudtuk vmi házipraktikát azt megköszönném!

Nem tudom, hogy a sós viz jo e rá esetleg..van salvus vizem is


2011. márc. 15. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Torokfájás ellen


Gyógyító citrom

Igen egyszerűen elkészítheted a torokfájás egyik leghatékonyabb ellenszerét. Keverj egy teáskanálnyi citromlevet egy pohár meleg vízbe.

Az érszűkítő hatású citromlé csökkenti a garat szöveteinek duzzanatát, valamint ellenséges, savas környezetet alakít ki a baktériumok és vírusok számára.

( [link]

2011. márc. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

attól függ... ha torokgyulladásod van (azaz fáj, ha nyelsz), akkor hideg vizes textillel kell körbetekerni, és rá egy vékony sál stb... mert a hideg leviszi a gyulladást és kevésbé fáj ha eszel, amikor hűtöd.

ha fáj, ha nyelsz, ne igyál forrót mert csak rosszabb lesz tőle.

2011. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok!

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__alternativ-gyogyitas..

itt már volt egy hasonló kérdés hátha segít valamit :)

jobbulást :)

2011. márc. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Főzz magadnak karamelles hagymateát, és azt kortyolgasd el, vagy ha van otthon zsálya levél, készíts abból teát, vagy kakukkfűből is készíthetsz. A gyógyteákat nem szabad ízesíteni, de ha mégis muszáj, azt mézzel tedd. A két utolsóval gargarizálhatsz is, de sós vizzel is öblögethetsz. 2 dl. vízben oldj fel 2 tk. tengeri sót, és azzal öblögess.
2011. márc. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tamasoft válasza:
Jók a felsorolt ötletek, ill. gyógymódok. Plusz próbálj meg sós vízzel gargarizálni. Elmulasztja.
2011. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én mézes fokhagymát szoktam enni.Hülyén hangzik,de beválik
2011. márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

a hagyma teát hogy kell csinálni?milyen hagyma kell vörös?

a fokhagymás méz jo torokfájásra is? mert én csak nátha enyhitésére használtam.

igen fáj nagyon nyelésnél.

kamilla teás gurgulászás segithet? mert ezt találtam itthon, meg medveszőlőt

2011. márc. 15. 16:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Hozzávalók:


3 fej vöröshagyma

1 l víz

2 evő kanál cukor

1 evőkanál szárított kamilla vagy jó minőségű filteres kamillatea

méz, citromlé, ízlés szerint


Hagymatea elkészítése:


Jó alaposan mossuk meg a hagymát. A cukrot enyhén pirítsuk meg (karamellizáljuk) vigyázva, hogy meg ne égjen. Amikor már szép barnás a színe, öntsük fel vízzel. Jól elkeverjük és megvárjuk, amíg feloldódik az egész, majd felforraljuk. Amíg felforr, beledobjuk a hagyma külső, tiszta barna héját. A bátrabbak akár beletehetik egészben, héjastól is a hagymát, bár a nagyobbakat célszerű félbe, vagy negyedekre vágni. Forrástól számítva 15-20 percig főzzük. Majd tegyük bele a kamillateát és még kb. 5 percig főzzük. A kamillateát akár el is hagyhatjuk. Miután elkészült, fedő alatt hagyjuk még pár percet hűlni, majd szűrjük le és mézzel, citromlével tetszés szerint ízesítve, fogyaszthatjuk is. Köhögésre és megfázásra, többek között, az egyik legjobb szer, a hagymatea. Gyerekeknek is adható, de természetesen, mint mindennek, így ennek a fogyasztását sem szabad túlzásba vinni. Az biztos, hogy az ízéért kevesen fogják szeretni a hagymateát, de a hatásosságához nem férhet kétség.

2011. márc. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!

akkor szerintem neki is állok!:)

2011. márc. 15. 16:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit :)) jobbulást :)
2011. márc. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!