Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Fényérzékenység vagy napallerg...

Fényérzékenység vagy napallergia vagy mi lehet?

Figyelt kérdés
Ha kint vagyok a napon elég akár pár percet is piros csípésszerű foltok jelennek meg a bőrömön nagy számban és őrületesen viszket. 1-2 nap alatt elmúlik ha azalatt nem megyek ki a napra. Fehér bőrű, kék szemű és szőke hajú vagyok tehát tisztában vagyok vele hogy érzékeny a bőröm a napra, de eddig még nem volt ilyen sosem.Pár napja kezdődött.Mit csináljak vagy mi lehet ez?
2011. máj. 12. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez meleg kiütésre vall. Lehet rá a gyógyszertárban kapni folyadékot. Nem ártana azért orvosnak megmutatni, mert akár allergia is lehet amit kezelni kell.
2011. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szedsz vmilyen gyógyszert rendszeresen, pl fogamzásgátlót, vagy szedtél antibiotikumot, használsz új kozmetikumot? Némelyik összetevőjük, hatóanyaguk okozhat un fényérzékenységet. Van néhány krónikus betegség is, melyek egyik tünete lehet a fényérzékenység, ezek egy része autoimmun, más része öröklött, de csak fiatal felnőttkorban jelentkezik. Keress fel egy bőrgyógyászt. Nem kell beutaló. Addig is kerüld a közvetlen napfényt, használj magas faktorszámú, 30-as, 50-es, 50+-os napkrémet.
2011. máj. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyenek nálam akkor is kijöttek régebben, ha nem napon voltam, egyszerűen csak melegem volt vagy kicsit megizzadtam. Melegkiütés.

Képzeld, nekem meg napgombám van. Ha huzamosabb ideig vagyok napon, fehér foltok jelennek meg a hasamon, nem feltűnőek, csak ott ezerszer nehezebben barnul le a bőröm. Nem foglalkozok vele, mert nem fáj, nem viszket, nem csinál semmit szerencsére.

Szerintem nagyon apránként szoktasd hozzá a testedet a naphoz, ha kell, akár 2-3 percenként vonulj árnyékba.

2011. máj. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Férjemnek régebben az A-vitamin hiánya okozott ilyet. Amióta szedi a dr Lenkeis közepes multivitamint, azóta nem volt hasonló problémája, még Horvátországban sem jöttek rá a kiütések. Próbáld ki, lehet hogy neked is vitamin-hiányod van.
2011. máj. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!