Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Házipor- és poratka-allergia...

Házipor- és poratka-allergia esetére milyen gyakorlati tanácsaitok vannak? (Allergiások véleményét várom CSAK! )

Figyelt kérdés

Vitaminok nem érdekelnek, olyan tapasztalatokat szeretnék, ki hogyan takarít, milyen gyakran, milyen porszívóval, van-e légszűrő, mit változtatott azóta, hogy kiderült az allergia és milyen eredménnyel.


(Tapéta van, padlószőnyeg nincs. A páratartalom magas, és képtelenek vagyunk lenyomni, pedig már mindent megpróbáltunk.)


2011. máj. 18. 12:01
 1/6 Pataki Éva ***** válasza:
49%
Szia! Én régi allergiás vagyok, úgy hogy nálam nincs semmi ami tollból van, a bútorok sima lemoshatóak, parketta van, és olyan szőnyeg ami mosható, kitehető a napra. Van gőztisztítóm, az ágyat időnként azzal takarítom át. A takarítógépem meg olyan hogy a por a vízbe kerül porszívózáskor, nem vissza a légtérbe. A páratartalom fontos, erre van több féle megoldás is, én kipróbáltam azt a tablettásat is, most egy kis gépem van, ami elektromos, és nagyon sok vizet képes lekötni! Neten nézelődtem és ott találtam a páraelszívók között. Üdvözlettel Éva
2011. máj. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy egyszerűen képtelenek vagyunk lenyomni a páratartalmat, pedig már mindent kipróbáltuk (más okok miatt is - konkrétan nem száradnak a ruhák és penészedik az ajtó). Kölcsönöztünk nagy teljesítményű páraelszívót (hogy kipróbáljuk, mielőtt megvennénk), nem vált be. Több óra alatt 2%-ot ment le, és mikor kikapcsoltuk, fél óra alatt visszaállt (ha meg nem vagyunk otthon, nem lehet bekapcs. hagyni). Ráadásul melegített is, nyáron, 30 fokban. Még szárítógépet is vettünk (csak sajna nem lehet mindent belerakni), hogy ne a lakásban párologjanak a ruhák.

Erről is írtam ki tegnap kérdést, kaptam is pár tippet.

Sajnos a gőztisztító emiatt nem jöhet szóba, a többi tipp hasznos volt, köszönöm.

2011. máj. 19. 09:08
 3/6 Smartguy86 ***** válasza:

Gyakrabban kell szellőztetni, hogy ne legyen párás a levegő. Minden bizonnyal vagy régi házban laksz, vagy a szar új építésű lakóparkokban, ahol minden nyílászáró műanyag. Igaz, hogy van rajtuk szellőztető nyílás, de nem sok szart ér.


A párnákból könnyű kiölni az atkákat, ha beteszed 2 napra a mélyfagyasztóba, azt nem élik túl. Amúgy vegyél olyan párnát, ami mosható. Érdemes lecserélni a "nagyi paplanját" is, ha van még ilyen. A parketta annyira nem nyerő, mert nem fogja meg a port, és az száll össze-vissza. Főleg padlófűtéssel együtt ez eléggé betesz az allergiának.

2011. máj. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Amennyit lehet, szellőztetünk. Jó időben egész este nyitva van (nappal dolgozunk). Az új építésű ház stimmel, szellőző nyílás nincs, viszont van egy semmit nem érő, állandóan működő ventillátor a wc-ben (ez hivatott szellőztetni a lakást). Az se segít, ha nyitva hagyom nappalra az ajtaját.

Elköltözni viszont nem áll módunkban.


A párnákat mosni ugyan nem szoktuk (nézek majd moshatót, az nem gond), de a paplan nem régi, és asszem, antiallergén, bár gondolom, az a poratkán nem segít.

Padlófűtés nincs, de a parketta miért nem jó? Úgy tudtam, hogy a padlőszőnyeg nem jó. (Amúgy mindegy, mert a teljes lakást lekövezni sem megoldható.)


Értem én, hogy vannak ezek a dolgok, amiket "javasolnak" allergia ellen, de amiket eddig olvastam, azok nagy része nem megvalósítható.

Pl.

alacsony páratartalom - ha megfeszülök sem sikerül, pedig mindent megtettünk...

legyen a hálóban 18 fok - én még 21 fokban is dupla paplan alatt vacogok

szellőztetés - télen a gatyám rámegy a fűtésre, ha órákig nyitva az ablak, de nyáron sem tudok egész nap, mert ha nem vagyunk otthon, az ablakokat zárni kell, mi meg dolgozunk

2011. máj. 20. 11:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Egészen véletlenül nem újépítésű a lakás? Ugyanis amíg a beton, malter ki nem szárad, addig csinálhattok bármit is, penészedni fog. Ez pedig évekig is elhúzódhat.
2013. márc. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most olvasom, hogy beletrafáltam...

A budiventillátort felejtsd el.


Ha van egy konyhai, kivezetett szagelszívód, akkor azt hagyd állandóan nyitva, ha már nem fűtesz amúgy sem. Járatni nem kell, de ha van benne visszacsapófedél, azt buheráljátok át kézzel vezérelhetővé.


A lakás legtetején fúrjatok egy lyukat, ha lehet akkor wc lefolyó méretűt, hogy azon át ki tudjon majd szellőzni a nyári dögmeleg.


A fürdőszobában szintén kell páraelszívót beépíteni.


Ha van rá lehetőség, építsetek egy sörkollektort, ami nappal, amikor eleve nincs is otthon senki, de rohadtul tűz a nap, szépen kicsapatja a vízpárát, és felmelegíti a levegőt. Ez a "legolcsóbb" megoldás, és abszolút környezetbarát.

2013. márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!